15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan: “Kadınlar Olarak Dünyanın Çarpıklıklarını Düzeltmeye Katkı Sunabiliriz”

21.11.2017
Emine Erdoğan: “Kadınlar Olarak Dünyanın Çarpıklıklarını Düzeltmeye Katkı Sunabiliriz”

“Sendikal Bakış Açısıyla Kadın Çalışanlar İçin Sorun Çözme Yöntemleri Projesi”nin kapanış toplantısında konuşan Emine Erdoğan, “Kadınlar olarak acıya ve gözyaşına, yoksulluğa, eğitimsizliğe birlik ve dayanışma içinde çözümler üretebiliriz. Dünyanın çarpıklıklarını düzeltmeye katkı sunabiliriz. Yeter ki kendimize inanalım” dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Genel Merkez Kadın Komitesi tarafından, ATO Congresium’da düzenlenen “Sendikal Bakış Açısıyla Kadın Çalışanlar İçin Sorun Çözme Yöntemleri Projesi” etkinliği Türkiye’nin 81 ilinden 3 bin 500’e yakın kadının iştirakiyle gerçekleşti. Toplantıda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve bazı milletvekilleri ile HAK-İŞ Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan da hazır bulundu.


“EV İÇİ SORUMLULUKLAR VE ÇALIŞMA HAYATI KADINLARIMIZA AĞIR YÜKLER YÜKLÜYOR”

Programda bir konuşma yapan Emine Erdoğan, çalışan kadınların sorunlarının analiz edilmesinin ve buna bağlı olarak sendikal vizyonun revize edilmesinin önemine değindi. Bu proje kapsamında elde edilen faydalar nedeniyle HAK-İŞ’i tebrik eden Emine Erdoğan “Anadolu kadını çok yönlüdür, bu nedenle sorunları da çok boyutludur. Gerek ev içi sorumluluklar, gerekse çalışma hayatının getirdiği sorunlar kadınlarımıza ağır yükler yüklemektedir. Bu nedenle bizler, geleneklerimizle, medeniyet değerlerimizle örtüşen bir denklem kurarak bu yükleri hafifletmeliyiz” diye konuştu.

Devletin bu kapsamda yaptığı çalışmalara da değinen Emine Erdoğan, Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı sorunlara vurgu yaparak millî iradenin güçlendirmesine atıfta bulundu ve şunları söyledi: “Bizler de kadınlar olarak acıya ve gözyaşına, yoksulluğa, eğitimsizliğe birlik ve dayanışma içinde çözümler üretebiliriz. Dünyanın çarpıklıklarını düzeltmeye katkı sunabiliriz. Yeter ki kendimize inanalım. Yeter ki gücümüze, dünyayı değiştirme potansiyelimize inanalım.”

“Sendikal Bakış Açısıyla Kadın Çalışanlar İçin Sorun Çözme Yöntemleri Projesi”nin kapsamında kadınların aldıkları eğitimlerle, sorunlarla mücadele noktasında metotlar geliştirebileceğini kaydeden Emine Erdoğan, projeye katkı sunanları tebrik etti.

Tüm Haberler