15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, “Biz Anadoluyuz Projesi” Kapsamında Mardin’den Gelen Çocukları Kabul Etti

02.11.2017
Emine Erdoğan, “Biz Anadoluyuz Projesi” Kapsamında Mardin’den Gelen Çocukları Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, himayesinde İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Mardin'den gelen 198 çocuk misafirini Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde öğle yemeğinde ağırladı. Yemekte bir konuşma yapan Emine Erdoğan, gençlerin kendi kültürünü iyi tanıması gerektiğini vurgulayarak “Kendi geleneklerinden habersiz, kültürüyle barışık olmayanlar uluslararası alanda gerçek başarı elde edemez” dedi.

15 yaş altı çocukların doğu ve batı illeri arasında karşılıklı ziyaretler gerçekleştirerek, Türkiye’nin tarih ve kültür mirasını tanımasını ve çocuklar arasındaki kardeşlik bilincinin artırılmasını hedefleyen ‘Biz Anadoluyuz’ adlı proje kapsamında gerçekleşen buluşmada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da hazır bulundu.


Buluşmada bir konuşma yapan Emine Erdoğan, çocuklara Türkiye’nin zenginliklerinin farkına varmaları ve bu birikimi öz güvenle taşımaları tavsiyesinde bulundu.

“KENDİNİZİ ULUSLARARASI BAŞARILARA HAZIRLAYIN”

Gençlerin kendilerini uluslararası başarılara hazırlamalarını salık veren Emine Erdoğan, bunun ön şartının önce kendi kültürünü tanıyıp bilmek olduğunu ifade etti. Emine Erdoğan, “Kendi geleneklerinden habersiz, kültürüyle barışık olmayanlar uluslararası alanda gerçek başarı elde edemez” dedi.

Konuşmasında ‘Sahipsiz olan vatanın batması haktır / Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır’ dizelerini aktaran Emine Erdoğan, çocuklara, cesaret ve öz güvenle, Türkiye’ye yönelik tehditler karşısında millî meselelere sahip çıkmaları gerektiğini söyledi.

Devletin her zaman arkalarında olduğunu belirten Emine Erdoğan “Bize sadece okulunda başarılı gençler değil; merhametli, vicdan sahibi, yaşadığı çağın sorunlarına çözüm üretebilen çalışkan ve duyarlı bir gençlik lazım” dedi.

Yoğun programı nedeniyle katılımı beklenmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan da sürpriz yaparak programın son bölümüne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı, çocuklar arasında büyük sevinç yarattı. Satranç takımı hediye edilen buluşmada çocuklar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Tüm Haberler