15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni’ne Katıldı

18.10.2017
Emine Erdoğan, Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni’ne Katıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada Emine Erdoğan, “Toprağın emektarı kadınlarımızı yürekten kutluyorum. Çalışkanlıkları, gayretleri ve girişimci özellikleriyle umudumuzu besliyorlar. Türkiye’nin geleceğine büyük yatırım yapıyorlar. Bilgi ve becerilerini geliştirme, tarımsal ürünleri markalaştırma yolunda gücümüze güç katıyorlar” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü vesilesiyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Törenine katıldı. Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirilen törende; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da hazır bulundu.

Törende; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın kadın çiftçilere verdiği girişimcilik eğitimi kapsamında hazırladıkları projeleriyle dereceye girenler, Şekerbank’ın sponsorluğunda verilen ödüllerini Emine Erdoğan’ın elinden aldı.

“KADIN ELİNİN DEĞDİĞİ HER İŞ BEREKETLENİYOR”

Törende bir konuşma yapan Emine Erdoğan, kadının hayatın her alanında, hatta İstiklal Savaşı ve 15 Temmuz darbe girişiminde görüldüğü gibi vatan savunmasında dahi varlık gösterdiğine işaret etti ve “Çok şükür ki bu coğrafya, kadını hayatın her alanında baş tacı eden, ona kıymet ve değer veren bir kültürle yoğurulmuş” diye konuştu.

Tarımın değişik alanlarında faaliyet gösteren, yenilikçi, kaynakları etkin ve verimli kullanan, bulunduğu çevreye rol model olan kadınların, gelecek adına umutları artırdığını vurgulayan Emine Erdoğan, “Kadın elinin değdiği her iş, değer kazanıp bereketleniyor. Şu bir gerçek ki, kadınlar yaptıkları işe yüreklerini koyuyorlar” dedi.

Emine Erdoğan, tarımdaki istihdamın yarıya yakınını kadınların oluşturduğuna dikkat çekerek, tarımda kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi programının, kadınların sürdürülebilir iş imkânlarına kavuşması adına son derece önemli bir adım olduğunu söyledi.

“GÜÇLENEN KADIN AİLEYİ, GÜÇLENEN AİLE DE TOPLUMU YÜCELTECEKTİR”

Kadınların bu eğitimler sayesinde kendilerini geliştirip sosyalleştiklerini ifade eden Emine Erdoğan, şöyle konuştu: “Toprağın emektarı kadınlarımızı yürekten kutluyorum. Çalışkanlıkları, gayretleri ve girişimci özellikleriyle umudumuzu besliyorlar. Türkiye’nin geleceğine büyük yatırım yapıyorlar. Bilgi ve becerilerini geliştirme, tarımsal ürünleri markalaştırma yolunda gücümüze güç katıyorlar.”

Ödül alan kadınları ve projeye sponsorluk yapan Şekerbank’ı kutlayan Emine Erdoğan, “İnanıyorum ki, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız bu destekleri artıracak, çiftçi kadınlarımızın emeğini ekonomiye kazandıracaktır. Güçlenen kadın aileyi, güçlenen aile de, toplumu yüceltecektir” diye ekledi.

Ödül töreninin ardından Emine Erdoğan, kadın çiftçilere ait ürünlerin yer aldığı stantları gezerek, üretici kadınlardan yürüttükleri çalışmalar ve ürünler hakkında bilgi aldı.

Tüm Haberler