15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan: “Aile İlişkilerinin Kalitesi ve Dayanışma, Bağımlılıkların Yolunu Keser”

29.09.2017
Emine Erdoğan: “Aile İlişkilerinin Kalitesi ve Dayanışma, Bağımlılıkların Yolunu Keser”

Emine Erdoğan, Yeşilay Danışmanlık Merkezi tarafından düzenlenen “YEDAM’la Hayata Devam” isimli etkinlikte yaptığı konuşmada, bağımlılıkları önlemenin en güzel yolunun, insan ruhunu beslemek olduğunu belirterek, “Sanatla zenginleştirilmiş bir ruh, her türlü rüzgâra karşı dayanıklı olur. Aynı şekilde sporla kazanılmış beden sağlığı zorluklara karşı direncimizi artırır. Toplum olarak bu konuda bir özeleştiri yapmalı, çocuklarımızı erken yaşta sanata ve spora yönlendirmeliyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Yeşilay bünyesinde faaliyet gösteren Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nce (YEDAM) düzenlenen “YEDAM’la Hayata Devam” isimli etkinliğe katıldı.


YEDAM’dan psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon desteği almış, bir süredir bağımlılıklardan uzak kalmış danışanların ve ailelerinin bir araya getirildiği etkinlikte; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Yeşilay Yönetim Kurulu Üyeleri, STK temsilcileri de hazır bulundu. İstanbul Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleştirilen etkinlikte, bağımlılıklardan kurtulmaları ödüllendirmek ve motive etme amacıyla bisiklet hediye edildi. Emine Erdoğan, etkinlikte bir konuşma yaptı.

“BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ANCAK AİLE DESTEĞİ İLE BAŞARILI NETİCELER VERİR”

Etkinliği, hayatın renkleri ile yeniden tanışma buluşması olarak gördüğünü belirten Emine Erdoğan, bağımlılıktan kurtulmayı isteyen danışanların, azim ve kararlılığını kutladıklarını ifade etti. Emine Erdoğan, “Bağımlılıklara karşı güçlü bir irade ortaya koyarak, temiz geçirdikleri bir yıla yakın süreyi, bugün taçlandırıyoruz. Cesaretleri ve iradeleri nedeniyle kendilerini tebrik ediyorum. Aynı şekilde ailelerini de kutluyorum. Zira bu tür süreçler ancak aile desteği ile başarılı neticeler veriyor” diye konuştu.

Bağımlılıktan kurtulan gençlere hitaben, “Bağımlılıklardan kurtulmak, sadece sizin için değil, sizi çok seven aileleriniz, için de yaşadığınız toplum için de bir bayram sevincidir” diyen Emine Erdoğan, “Şimdi bir dal tuttunuz, aman o dalı bırakmayın! Çünkü o dal, sadece bir kere yaşayacağınız, telafisi olmayan hayat nimetine, geleceğe uzanan bir daldır. Allah bizleri kâinatın en şerefli varlıkları olarak yarattı. Yaratıcımızın bize layık gördüğü mertebeyi biz heba etmeyelim, onun hakkını verelim” tavsiyesinde bulundu.

“ÇOCUKLARIMIZI ERKEN YAŞTA SANATA VE SPORA YÖNLENDİRMELİYİZ”

Yeşilay’ın bağımlılıklarla mücadelede büyük bir başarı elde ederek, Türkiye’nin bu alanda ortaya koyduğu mücadeleye önemli bir katkı sağladığına işaret eden Emine Erdoğan, Yeşilay’ın danışan mahremiyetini koruyan yaklaşımıyla, insan onurunu ve saygınlığını temel alarak, herkese hizmet veren bir merkez hâline geldiğini söyledi. Emine Erdoğan konuşmasında, bağımlılıkların ortadan kaldırılması konusunda ailenin bir panzehir olduğunu ve aile kurumunun güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi ve “Aile ilişkilerinin kalitesi, aile içi dayanışma, her şeyden önce bağımlılıkların yolunu keser. Yalnız ve sevgiyi yitirmiş ruhları doyuracak yegâne şey, huzur ve güvenin kaynağı olan güçlü bir ailedir” değerlendirmesinde bulundu.

Bağımlılıkları önlemenin en güzel yolunun, insan ruhunu beslemek olduğunu vurgulayan Emine Erdoğan, “Sanatla zenginleştirilmiş bir ruh, her türlü rüzgâra karşı dayanıklı olur. Aynı şekilde sporla kazanılmış beden sağlığı zorluklara karşı direncimizi artırır. Toplum olarak bu konuda bir özeleştiri yapmalı, çocuklarımızı erken yaşta sanata ve spora yönlendirmeliyiz” dedi.

Tüm Haberler