15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Sevgi Evlerinde Yaşayan Çocuklarla İftar Yaptı

01.06.2017
Emine Erdoğan, Sevgi Evlerinde Yaşayan Çocuklarla İftar Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı sevgi evlerinde devlet koruması altında yaşayan çocukları ve gençleri iftar sofrasında misafir etti.

Cumhurbaşkanlığı Devlet Konukevi’nde Emine Erdoğan’ın ev sahipliğindeki iftara, Ankara’da bulunan sevgi evlerinde kalan 80 çocuk ve genç katıldı.


İftarda misafirlerine hitaben yaptığı kısa konuşmasına, “Burası sizin eviniz. Evinize hoşgeldiniz” diyerek başlayan Emine Erdoğan, “Bir ülkenin geleceği, gençlerinin gayret, ideal ve vizyonuna bağlıdır. Şayet sizler bu önemli vazifenin bilincinde olursanız, ülkemizin geleceği parlaktır” dedi.

"SEVGİDE VE BARIŞTA HER ZAMAN GÜÇ VARDIR"

"Birlikte, sevgide ve barışta her zaman güç vardır. Kendinizi bu güce adayın. Cehalete ve tembelliğe karşı savaşın” tavsiyelerinde bulunan Emine Erdoğan, gençlere hayat maratonuna en iyi şekilde hazırlanmalarını, ana dilleri Türkçeyi çok iyi öğrendikten sonra bir yabancı dil öğrenme gayreti içinde olmalarını öğütledi.

Konuşmasında devlet koruması altındaki gençlerle ilgilenen kurum ve kuruluşların yetkililerine de seslenen Emine Erdoğan, “Hepimizin hayatı çocuklar ve gençler için bir aynadır. Hepsi birbirinden kıymetli bu değerli cevherleri en güzel şekilde işlemek, tarihi, kültürü ve değerleriyle barışık bir nesil yetiştirmek hepimizin boynunun borcudur" diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan’ın da iştirak ettiği iftarda, çocuklar ve gençler de söz alarak duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. İftar yemeğinin ardından Emine Erdoğan, eski Ramazan geleneğine uyarak çocuklara ‘Diş Kirası’ olarak çeşitli hediyeler verdi.

Tüm Haberler