15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan: “Hayatı Bir Başkasına Adamak, Asil ve Yüce Ruhların İşidir”

22.05.2017
Emine Erdoğan: “Hayatı Bir Başkasına Adamak, Asil ve Yüce Ruhların İşidir”

ALS-MNH Derneği tarafından düzenlenen ALS gecesinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “ALS hastalarının sıkıntılarını hatırlamak, sadece bir günün sınırlarına hapsedilmeyecek kadar önemlidir” dedi.


Bir sinir sistemi hastalığı olan ALS (Amiyotrofik lateral skleroz) hastalığı ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ev sahipliğinde TFF Riva tesislerinde gerçekleşen programda Emine Erdoğan, ALS hastaları, hasta yakınları ve futbol dünyasından isimlerle bir araya geldi.

Etkinlikte bir konuşma yapan Emine Erdoğan, zor bir hastalık konusunda toplumu farkındalığa çağıran çabaların takdire şayan olduğunu belirterek, “Bu daveti aldığımda hiç tereddüt etmeden, katılmak istedim. Sıkıntılarınıza ortak olmayı arzuladım. Sıkıntılar paylaştıkça azalır. Birimizin derdi hepimizin derdidir. Elimden gelen her türlü desteği vermek üzere buradayım ve hep yanınızda olacağımı bilmenizi isterim” diye konuştu.

“DEVLET, SOSYAL POLİTİKALARI HAK EKSENLİ BİR ANLAYIŞLA PLANLIYOR”

“ALS hastalarının sıkıntılarını hatırlamak sadece bir günün sınırlarına hapsedilmeyecek kadar önemlidir” diyen Emine Erdoğan, sivil toplum, iş dünyası, devlet ve üniversitelerin bu konuda iş birliği yapması gerektiğini söyledi.

Devletin her türlü hasta ve engelli hizmetinde, sosyal politikaları hak eksenli bir anlayışla planladığını, kimsenin kader mağduru olmadığını ve herkesin eşit haklardan yararlanması gerektiğini kaydeden Emine Erdoğan, “Bilimin açtığı yolda hastalıklara şifa aramak, bilinçli hasta bakım formasyonu kazanmak ve böylece hastaların ve yakınlarının hayatını teknoloji yardımıyla kolaylaştırmak gerekir” Dedi.

Konuşmasında ALS hastalarına refakat eden hasta yakınlarını da selamlayarak “Hayatı bir başkasına adamak asil ve yüce ruhların işidir” ifadelerini kullanan Emine Erdoğan, ALS hastalarının ve yakınlarının hayatını kolaylaştırmak, evlatlarının eğitim giderlerini karşılamak, sorunlarını ele almak üzere düzenlenen gecenin bir milat olması temennisinde bulundu ve tüm vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in de bir konuşma yaptığı programın sonunda Emine Erdoğan’a, ALS hastalığına yakalanan merhum futbolcu Sedat Balkanlı’nın eşi Şükran Balkanlı, ALS Derneği Başkanı İsmail Gökçek ve eşi Adalet Gökçek tarafından plaket takdim edildi. Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından gala yemeği ile devam etti.

Tüm Haberler