15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Şanlıurfa’da Sanat Sokağı’nın Açılışını Yaptı

11.04.2017
Emine Erdoğan, Şanlıurfa’da Sanat Sokağı’nın Açılışını Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretine refakatle Şanlıurfa’da bulunan Emine Erdoğan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi eserleri restore ederek sanat merkezine dönüştürdüğü Sanat Sokağı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Emine Erdoğan, Sanat Sokağı’nın, el emeği, göz nuru sanat eserlerinin sonraki nesillere aktarımında önemli bir köprü vazifesi üstlendiğini belirtti ve “Sanat, sadece estetiğin konusu değildir. Sanat aynı zamanda ruhu yücelten bir eğitim sürecidir. İnsanın elini, aklını, kalbini birlikte çalıştırır, sabrı öğretir” diye konuştu. İbn-i Sina’nın ‘bilim ve sanat takdir edilmediği yerden göç eder’ sözünü hatırlatan Emine Erdoğan, sanat çalışmalarına destek verdiği için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik etti.


“16 NİSAN, TÜRKİYE’NİN AYDINLIK UFKUDUR”

Türkiye’nin kültürü, sanatı, genç nüfusu ve dinamik toplumu ile birlikte yüceleceğini söyleyerek, doğusu ve batısıyla ülke kalkınmasının önemine vurgu yapan Emine Erdoğan, 16 Nisan’ın bu süreçte önemli bir dönüm noktası olduğunu hatırlatarak, “16 Nisan, gençlerimizin geleceği, Türkiye’nin aydınlık ufkudur” dedi.

Açılış programına, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı’nın eşi Sema Çiftçi ve Şanlıurfa Valisi’nin eşi Pervin Tuna da eşlik etti.

Tüm Haberler