15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan: "Polisimiz, Güvenliğimizin Teminatıdır"

10.04.2017
Emine Erdoğan: "Polisimiz, Güvenliğimizin Teminatıdır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Emniyet Teşkilatı’nın 172. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle kutlanan 10 Nisan Polis Günü’nde, şehit polislerin aileleri, gazi polisler ve onların aileleri ile bir araya geldi. Emine Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Vicdanların işlemediği yerde polis devreye girer, huzurun bekçiliğini yapar" dedi.

Ankara Meyra Otel’deki programa, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eşi, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve eşi de katıldı. Emine Erdoğan buluşmada bir konuşma yaptı.


Konuşmasına milletin huzuru, güven ve selameti adına gece-gündüz çalışan tüm polislerin Polis Günü’nü kutlayarak başlayan Emine Erdoğan, “Polisimiz, güvenliğimizin teminatıdır. Vicdanların işlemediği yerde polis devreye girer, huzurun bekçiliğini yapar. Zor şartlarda, canını ortaya koyarak cesaret ve yiğitlikle mücadele eder” diye konuştu.

Mesleklerinin gerektirdiği donanım ve toplumla olan ilişkiler açısından polis teşkilatının her geçen gün geliştiğini söyleyen Emine Erdoğan, “Vatandaşlarımızın özgürlüğünü kısıtlamadan, güvenliğini sağlama gayreti içinde canla başla çalışıyorlar. Bu yüksek vazife şuuru içinde, kendilerinden dahi vazgeçiyorlar” ifadelerini kullandı.

"MİLLÎ İRADENİN GÜÇLENMESİ İÇİN 16 NİSAN BİR MİLAT OLACAK"

15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve çeşitli terör olaylarında şehit olan polislerin ‘bütün milletin evladı’ olduğunu vurgulayan Emine Erdoğan, şehitlerin kıyamete kadar minnetle yad edileceğini söyledi. Şehit ailelerin yaşadıkları acıya da değinen Emine Erdoğan, şehit ailelerine hitaben “Sizler bu vatanın değerini bize her an hatırlatan, gençlerimizi kutlu bir emanete hazırlayan kıymetlersiniz” sözleriyle seslendi.

Zor şartlar altında, saatlerce mesai başında olan polisin kötülüklerle mücadele ederken, şefkat ve merhametiyle gönülleri de imar etme çabasında olduğunun altını çizen Emine Erdoğan, “Nezaket, kalpleri onaran o insani yaklaşım, bizim polisimizi bir başka kılıyor” sözlerine yer verdi.

Emniyet güçleri ile milletin, zor günlerde Türkiye’nin geleceği için dayanışmasının önemine işaret eden Erdoğan, millî iradenin güçlenmesi için 16 Nisan’ın bir milat olacağını dile getirdi ve “Vesayetçilerin değil, bu milletin öz evlatlarının sözünün geçeceği bir Türkiye inşa edeceğiz” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Programın ardından şehit aileleri ile sohbet ederek sorunlarını dinleyen Emine Erdoğan, devletin her zaman yanlarında olduğunu söyledi. Program, şehit ailelerinin Emine Erdoğan ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

Tüm Haberler