15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan: “İnsanlığın Vicdanının Harekete Geçmesini Bekliyoruz”

06.04.2017
Emine Erdoğan: “İnsanlığın Vicdanının Harekete Geçmesini Bekliyoruz”

‘Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri’ programında konuşma yapan Emine Erdoğan, Suriye İdlib’de kimyasal silahla gerçekleştirilen saldırının yürekleri dağladığını dile getirerek, “Kanla ve ateşle kurulan hiçbir düzen, düzen değildir. Hiçbir toprak helal değildir. İnsanlığın vicdanının bu sefer harekete geçmesini bekliyoruz. Uluslararası siyasetin, bütün hesapları bir kenara bırakıp, bu çocukların hesabını vermesini istiyoruz” dedi.

Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde 2013 yılından bu yana gerçekleştirilen ‘Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri’ projesi kapsamında, koruyucu ailelerle akşam yemeğinde buluştu. Bugüne kadar; 5 bin 123 kimsesiz veya himayeye muhtaç çocuğun, devlet gözetiminde 4 bin 214 koruyucu aileye emanet edildiği proje kapsamında düzenlenen yemek, Ataşehir Sheraton Hotel’de gerçekleştirildi.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile İstanbul’da yaşayan koruyucu ailelerin, gönül elçileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de hazır bulunduğu programda Emine Erdoğan, bir konuşma yaptı.

“SEVGİ EVLERİ MODELİ YURT DIŞINDA ÖRNEK ALINIYOR”

Devletin sosyal politikalar kapsamında kimsesiz çocuklar için uyguladığı ‘Sevgi Evleri’ modelinin ve koruyucu aile projesinin yurt dışında da örnek alındığına dikkat çeken Emine Erdoğan, koruyucu aile hizmet modelinin, kimsesiz çocukların aile ortamında yetişmesi için büyük bir imkân olduğunu söyledi. Ailenin, maddi ihtiyaçtan çok sevgi, huzur, sükûnet ihtiyacının giderildiği bir yer olduğunu ifade eden Emine Erdoğan, projeye destek veren koruyucu aileleri yüce gönüllülüklerinden dolayı için tebrik etti.

Konuşmasında Suriye İdlib’de yaşanan kimyasal saldırıya da değinen Emine Erdoğan, kimyasal silahla gerçekleştirilen saldırının yürekleri dağladığını dile getirdi ve “Kanla ve ateşle kurulan hiçbir düzen, düzen değildir. Hiçbir toprak helal değildir. İnsanlığın vicdanının bu sefer harekete geçmesini bekliyoruz. Uluslararası siyasetin, bütün hesapları bir kenara bırakıp, bu çocukların hesabını vermesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

İnsani ve vicdani politikaların devlete hayat verdiğini ve devleti güçlü kıldığını vurgulayan Emine Erdoğan, Türkiye’nin dünya mazlumları için ‘merhametin adresi’ olduğunu belirtti.

“16 NİSAN’DA YAPILACAK HALK OYLAMASI BİR MİLATTIR”

Birinci Dünya Savaşı’ndan bu yana dünyanın büyük bir dönüşüm geçirdiğine ve hiçbir coğrafyanın başıboş bırakılmadığına işaret eden Emine Erdoğan, bu yüzden Türkiye’nin, iradesi kendi elinde güçlü bir millete sahip olması gerektiğinin altını çizdi.

16 Nisan’da yapılacak halk oylamasının bu anlamda bir milat olduğuna vurgu yapan Emine Erdoğan, şunları söyledi: “16 Nisan, bütün güç odaklarına, ‘Bu toprakların söz hakkı, bu coğrafyanın bin yıllık sahibi olan bu millete aittir’ deme günüdür. Bunu ne kadar yüksek bir sesle tescil edersek, bundan sonra da sözümüz o kadar müessir olacaktır. Küçük hesaplarla ayrışacak şartlarda yaşamıyoruz. Büyük düşünmek, Türkiye’nin yüksek menfaatlerini birinci sıraya koymak durumundayız. Milletimizin bu gerçeğin farkında olduğunu düşünüyorum.”

Programda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Valisi Vasip Şahin’in gönül elçisi olan eşi Şeyma Şahin ve iki engelli çocuğa koruyucu annelik yapan Cemile Özlem Can da birer konuşma yaptı.

Tüm Haberler