15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan: “15 Temmuz, Dünyada Benzerine Az Rastlanacak Bir Halk Devrimidir”

25.03.2017
Emine Erdoğan: “15 Temmuz, Dünyada Benzerine Az Rastlanacak Bir Halk Devrimidir”

Antalya’da 15 Temmuz Derneği'nin düzenlediği etkinlikte şehit aileleriyle bir araya gelen Emine Erdoğan, yaptığı konuşmada “15 Temmuz, ülkemizin ve bu aziz milletin, sırtından vurulduğu çetin bir günün adıdır. O gecenin dehşetini de, cesaretini de anlatmaya kelimeler yetmez” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Antalya programlarında refakat eden eşi Emine Erdoğan, 15 Temmuz Derneği'nin şehit ailelerine yönelik düzenlediği kampa katılarak, şehit aileleriyle kahvaltıda bir araya geldi Antalya Cam Piramit’te gerçekleştirilen programda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da hazır bulundu.


“15 TEMMUZ TAKVİM YAPRAKLARINDA HERHANGİ BİR TARİH DEĞİLDİR”

Emine Erdoğan, Programda yaptığı konuşmada sözlerine “Millî Mücadele’nin, Çanakkale’nin şehitleri neyse, 15 Temmuz direnişinin şehitleri de, vatanımızı borçlu olduğumuz kahramanlardır. Hepsini rahmet ve minnetle anıyorum” diyerek başladı. 15 Temmuz'un takvim yapraklarından herhangi bir tarih olmadığını belirten Emine Erdoğan, “15 Temmuz, ülkemizin ve bu aziz milletin, sırtından vurulduğu çetin bir günün adıdır. O gecenin dehşetini de, cesaretini de anlatmaya kelimeler yetmez” şeklinde konuştu.

15 Temmuz gecesinde herkesin farklı bir hikâyesinin olduğunu ifade eden Emine Erdoğan, o gece yaşadıklarını şu cümlelerle aktardı: “FETÖ hainleri ve iş birlikçileri, Cumhurbaşkanı’nın yurt dışına kaçtığı yalanını yayarken, biz milletimizle buluşmak için çoktan yola çıkmıştık. Gecenin karanlığında, üzerimize salınmış F-16’ların arasından geçerken, yolumuzu tek bir şey aydınlattı. Müslümanların dara düştüğünde hatırlayıp teskin olduğu o ayet; ‘Onlar tuzak kurarlarken, Allah da tuzak kuruyordu. Kuşkusuz ki Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.’ Bu ayet, kalplerimizi korkudan emin kıldı. Çünkü biliyorduk ki, Allah, en büyük karar vericiydi ve kaderimiz onun elindeydi. Bu mutlak gerçeğe imanla ve Rabbimin izniyle, İstanbul’a indik. O gece, ihanetin, vahşetin akıl almaz boyutları, memleketimizin üstüne zifiri bir karanlık gibi çökmüştü. Ta ki, korkuyu korkutan, ölümü öldüren, cesareti bir zırh gibi giyinen milletimiz, meydanları doldurana kadar. O gece vatan için, bayrak için bütün ayrılıklar yok oldu, eridi. Cemil Meriç’in ifadesiyle, o gece ‘bu ülkede ilerici, gerici, sağcı, solcu değil, namuslu ve namussuz insanlar vardı.’ 15 Temmuz gecesi biz, millet olmayı öğrendik.”

“MİLLETİMİZ DARBEYE GEÇİT VERMEDİ”

15 Temmuz’a kadar gençlerin ve çocukların darbenin ne anlama geldiğini bilmediğini, o gece darbe kelimesinin ‘kabuk bağlamış bir yaranın kanatılır gibi’ yetişkinlerin içini acıttığını kaydeden Emine Erdoğan, “Çünkü darbenin bu ülkeye maliyetini çok iyi biliyorduk. Milletin oylarıyla göreve gelmiş bir Başbakan’ı, darbenin darağacından kurtaramamış olmak, hepimizin içinde yıllardan beri çözülmeyen bir düğümdü. Her on yılda bir, büyük çabalarla aldığımız yolu sıfırlayan darbe girişimlerine karşı yüreğimiz öfke doluydu. Fakat çok şükür ki, 15 Temmuz’da düğüm çözüldü. Milletimiz darbeye geçit vermedi. Bu güzel çocuklarımızın geleceğini, tankların altında ezdirmedi. Yiğitlerimizin şehadeti, Türkiye’yi zifiri bir karanlıktan kurtardı. O sabah Türkiye’ye doğan güneş, bir yanda milletimizin zaferini müjdelerken, bir yanda darbeci hainlerin bütün kirlerini, en çıplak vaziyette gözler önüne sermişti” şeklinde konuştu.

“REFERANDUMLA TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILIP, YENİ BİR SAYFA AÇILACAK”

15 Temmuz'un, dünyada benzerine az rastlanacak bir halk devrimi olduğunun ve Türk Milleti'nin o gece, siyasi iradeye, vesayetleri bu ülkeden temizlemesi ödevini verdiğini vurgulayan Emine Erdoğan, 16 Nisan referandumunu, bu ödevin metni olarak değerlendirdi.

16 Nisan’ın, Türkiye için büyük bir milat olacağını, bu referandumla Türkiye’nin önündeki engellerin kaldırılıp millet için yeni bir sayfa açılacağına inandığını dile getiren Emine Erdoğan, şehit çocuklarına hitaben, “Devletiniz, bir ömür boyu arkanızdadır ve geleceğinizin teminatıdır. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Sizler her biriniz, hepimizin evi olan bu vatanın cengâverleri olacaksınız. Bu toprakların değerini en iyi bilenler olarak, bu coğrafyanın hakkını yine en iyi siz vereceksiniz” sözleriyle seslendi.

Konuşmasını şehit aileleri ile bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek tamamlayan Emine Erdoğan, kahvaltıda şehit aileleri ile sohbet etti ve kendileriyle yakından ilgilenerek sorunlarını dinledi.

 

Tüm Haberler