15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Tanzanya'da TİKA Ofisinin Açılışını Yaptı

23.01.2017
Emine Erdoğan, Tanzanya'da TİKA Ofisinin Açılışını Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Tanzanya, Mozambik ve Madagaskar'ı kapsayan Afrika ziyaretine refakat eden eşi Emine Erdoğan, Tanzanya'nın başkenti Darüsselam'da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'nın ofisinin açılışını yaptı.

Emine Erdoğan'ın, Tanzanya Devlet Başkanı John Pombe Joseph Magufuli'nin eşi Janeth Magufuli ve TİKA yetkilileriyle birlikte katıldığı açılış töreninde, engelliler için 25 akülü araç ile devlet hastanesine bağışlanmak üzere iki kuvöz hibe edildi.


Tanzanya Devlet Başkanının eşi Janeth Magufuli, açılıştaki konuşmasında Emine Erdoğan'ın şahsında Türkiye'ye teşekkürlerini ileterek, Afrika'nın kalkınmasına verilen destekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.


TİKA tarafından restore edilen Tanzanya Ulusal Müzesi'ni de ziyaret ederek, müze hakkında yetkililerden bilgi alan Emine Erdoğan, TİKA'nın, Türkiye'nin Afrika kıtasına uzanan dostluk eli olduğunu söyledi. Tanzanya'nın belirli bölgelerinde yaşayan kabilelerin yaşamlarının sergilendiği Village Museum'u da gezen Emine Erdoğan'a, Afrika ziyaretine katılan bakan eşleri eşlik etti.

Tüm Haberler