Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü Sahibi Şen: “Doğru Hikâyelerin, Toplumda Sevgiyi Hâkim Kılacağına İnanıyorum”

28.12.2016
Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü Sahibi Şen: “Doğru Hikâyelerin, Toplumda Sevgiyi Hâkim Kılacağına İnanıyorum”

Cumhurbaşkanlığı 2016 yılı Kültür ve Sanat Büyük Ödülüne sinema dalında layık görülen Şener Şen, törende yaptığı konuşmada “Halkımızın kendinden bir şeyler bulacağı karakterler yarattık. İyiyi, doğruyu ve güzeli arayan toplumların her zaman barış içinde yaşayacağına inandım. Aynı şekilde, doğru hikâyelerin de toplumda çatışma yerine; sevgi ve saygıyı hâkim kılacağına inanıyorum” dedi.


28 Aralık 2016 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 2016 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde, sinema alanında ödüle layık görülen Şener Şen bir konuşma yaptı.

“ROL ALDIĞIM HİKÂYELERİ ÖZENLE SEÇMEYE ÇALIŞTIM”

Konuşmasında, hikâyelerin, hayatın nasıl yaşanabileceği konusunda bize ışık tutan yol göstericiler olduğunu vurgulayan Şen, “Ben, canlandırdığım karakterlerin iyiye, doğruya ve güzele hizmet etmesi için rol aldığım hikâyeleri özenle seçmeye çalıştım. Bazen hiçbir şey yapmadan öylece bekledim. Bir aktör için intihar sayılabilecek kadar uzun yıllar beğeneceğim bir hikâyede, o rolü bekledim” dedi.

Çok değerli ve yaratıcı rol arkadaşlarının olduğunu ifade eden Şen, “Birlikte Türk halkına mal olan hikâyeler anlattık. Halkımızın kendinden bir şeyler bulacağı karakterler yarattık. İyiyi, doğruyu ve güzeli arayan toplumların her zaman barış içinde yaşayacağına inandım. Aynı şekilde, doğru hikâyelerin de toplumda çatışma yerine; sevgi ve saygıyı hâkim kılacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Şener Şen, konuşmasını şu cümlelerle tamamladı: “75 yaşında hâlâ bu inanış doğrultusunda yürüyorum. Bu inanç, beni ayakta tutuyor. Bu ödülü, toplumsal barışımıza bir katkısı olması umuduyla kabul ediyorum. Sevgi ve saygılarımla”

 

Tüm Haberler