15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Afrika El Sanatları ve Kültür Evi’nin Standını Ziyaret Etti

09.11.2016
Emine Erdoğan, Afrika El Sanatları ve Kültür Evi’nin Standını Ziyaret Etti

Emine Erdoğan, himayesinde oluşturulan Afrika El Sanatları ve Kültür Evi’nin standını ziyaret etti. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından İstanbul’da CNR Fuar Merkezi’nde düzenlenen MÜSİAD EXPO fuarı kapsamında açılan standı, fuarın açılış törenin ardından Emine Erdoğan, eşi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a refakat ederek ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, ziyarette Afrikalı kadınlar tarafından üretilen el yapımı objeleri inceleyerek, görevlilerden bilgi aldı.

AFRİKA EL SANATLARI VE KÜLTÜR EVİ PROJESİ

Afrika El Sanatları ve Kültür Evi projesi, 25 Mayıs 2016’da Emine Erdoğan’ın himayesinde, Afrika kıtasının sosyal kalkınma çabalarına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilmişti. Proje, Afrikalı kadınların ortaya koyduğu el sanatları ürünlerinin Türkiye’de pazarlanması ve elde edilen gelirin eğitim ve hastalıklarla mücadele amacıyla Afrikalı kadınlara ulaştırılmasını hedefliyor.

Afrikalı kadınların el emeği göz nuru işlerinin bulunduğu pazarda; Gana, Fildişi Sahili, Nijer, Gambiya, Nijerya, Tanzanya, Sudan, Kenya, Somali, Uganda, Etiyopya, Cibuti, Senegal, Benin, Mali, Kamerun ve Gine’den getirilen ürünler yer alıyor. Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi, Ankara’nın tarihî semti Hamamönü’ndeki merkezi, el yapımı Afrika ürünlerinin ilgilisine ulaştırıldığı bir pazar olmasının yanı sıra, Afrika kültürlerinin karşılaşma mekânı olarak da işlev görüyor.

Tüm Haberler