15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, 'HIV/AIDS Önleme ve Kontrol Farkındalığı Programı’na Katıldı

05.09.2016
Emine Erdoğan, 'HIV/AIDS Önleme ve Kontrol Farkındalığı Programı’na Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a refakatle G20 Liderler Zirvesi için Çin’in Hangzhou şehrinde bulunan Emine Erdoğan, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in eşi Peng Liyuan’ın ev sahipliğinde ve Zheijang Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ‘HIV/AIDS Önleme ve Kontrol Farkındalığı Programı’na katıldı.

Devlet ve hükümet başkanlarının eşlerinin öncülüğünde tüm dünyada kontrol farkındalığının artırılması amacını taşıyan konferansın ardından, Emine Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi’ne katılan devlet ve hükümet başkanlarının eşleri ile birlikte Çin Sanat Akademisi’ni ziyaret etti.

Çin kültürünün örneklerinin sergilendiği sergi alanlarının görülmesinin ardından Emine Erdoğan ve diğer lider eşleri, ‘uyum, ahenk, gönül birliği’ anlamına gelen ‘harmony’ kelimesini Çin kaligrafisi ile yazma denemesi gerçekleştirdi. Dünya barışına dair iyi dileklerini ifade eden Emine Erdoğan ve lider eşleri daha sonra onurlarına verilen öğle yemeğine katıldı. Emine Erdoğan’a ziyaretleri boyunca zirveye katılan bakan eşleri de eşlik etti.

Tüm Haberler