15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Çin Ulusal İpek Müzesi’ni Ziyaret Etti

04.09.2016
Emine Erdoğan, Çin Ulusal İpek Müzesi’ni Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a refakatle G20 Liderler Zirvesi için Çin’in Hangzhou şehrinde bulunan Emine Erdoğan, dünyanın en büyük ipek müzesi olarak kabul edilen Çin Ulusal İpek Müzesi’ni ziyaret etti.

Çin ziyareti kapsamında birçok temasta bulunan Emine Erdoğan, şehrin tarihi bölgelerini ve Çin Geleneksel Eczane Müzesi’ni ziyaret etti. Geleneksel ve tamamlayıcı tıp çalışmalarına ilgisi bilinen Emine Erdoğan, binlerce yıllık geleneğe sahip Çin tıbbında kullanılan tıbbi bitkiler hakkında müze yetkililerinden bilgi aldı.


Emine Erdoğan Çin ziyareti kapsamında dünyanın en büyük ipek müzesi olarak kabul edilen Çin Ulusal İpek Müzesi’ni de ziyaret etti. İpek üretiminin ve işlenmesinin tarihi gelişimi hakkında müze yetkililerinden bilgi alan Emine Erdoğan, müzede yer alan Osmanlı İmparatorluğu dönemine ait ipek elbiselerin de yer aldığı koleksiyonları gezdi.

Ayrıca şehirde geleneksel Çin el sanatları çalışmalarının yapıldığı atölye ve sergi binalarını ziyaret eden Emine Erdoğan, Çin kültür ve medeniyetinin gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla mesleki eğitim veren atölye yöneticilerini tebrik etti. Emine Erdoğan’a bu ziyaretleri sırasında, G20 Zirvesine katılan bakanların eşleri de eşlik etti.

DÜNYA LİDERLERİNİN EŞLERİ İLE AKŞAM YEMEĞİNDE BULUŞMA

Emine Erdoğan, eşi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a refakat ederek, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ve eşinin, dünya liderleri ve eşleri onuruna verdiği akşam yemeğine katıldı. Burada lider eşleri ile sohbet eden Emine Erdoğan, geçtiğimiz yıl Antalya’da yapılan G20 Liderler Zirvesi’nden sonra tekrar bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Tüm Haberler