15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan: “Kadınların Ekonomik Hayata Entegrasyonunun En Somut Göstergesi, Kadın İstihdamıdır”

30.05.2016
Emine Erdoğan: “Kadınların Ekonomik Hayata Entegrasyonunun En Somut Göstergesi, Kadın İstihdamıdır”

Emine Erdoğan, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) liderliğinde, İstanbul Kalkınma Ajansı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği-İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu, İstanbul Teknopark ile Kadın ve Demokrasi Derneği’nin iş birliği ile gerçekleştirilen “Mobil Çözümlerin Adresi: Kadın” projesinin kapanış toplantısına katıldı.


İTO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen ve proje kapsamında eğitim alan katılımcıların ödüllerinin verildiği törende bir konuşma yapan Emine Erdoğan, “Kadınların ekonomik hayata entegrasyonunun en somut göstergesi, kadın istihdamıdır” dedi. Ancak sadece kadın istihdamının değil, kadın girişimciliğinin de desteklenmesi gerektiğini söyleyen Erdoğan, kadın duyarlılığının iş dünyasına kazandıracaklarının altını çizdi.

TOPLUMSAL CİNSİYET ADALETİNİ TESİS ETMELİYİZ”

Kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda yaygın bir toplumsal farkındalığa gerek olduğunu ifade eden Emine Erdoğan, kadınların iş ve özel hayatını uzlaştıracak politikalara ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Fikirlerin ticarileşmesi noktasında girişimcilik eğitiminin önemine vurgu yapan ve kadınların üretim hayatına katkısı konusunda tarihimizden örnekler veren Emine Erdoğan, toplumsal cinsiyet adaletinin tesis edilmesi gerektiğini söyledi.

Konuşmasında “İnsan sadece yaptıklarının değil, henüz gerçekleştirmediklerinin de toplamıdır” diyen Emine Erdoğan, girişimci ruhları korumak için daha çocukluktan itibaren yatırım yapmak gerektiğini söyledi. Çocukların merak duygularını doğru kanalize eden ve girişimci ruhu geliştiren eğitim sisteminin önemine vurgu yapan Emine Erdoğan, “Mobil Çözümlerin Adresi: Kadın” projesinin güzel bir girişimcilik örneği olduğunu söyledi.

Program sonunda, proje kapsamında eğitim alan kursiyerlerle aile fotoğrafı çekinildi, “Dijital Girişimcilik Ödülleri”ne hak kazananlara sertifikaları Emine Erdoğan tarafından verildi.

Tüm Haberler