15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, ‘Gönül Dağı Projesi’nin Tanıtım Toplantısına Katıldı

17.05.2016
Emine Erdoğan, ‘Gönül Dağı Projesi’nin Tanıtım Toplantısına Katıldı

Emine Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Gönül Dağı Projesi’nin tanıtım toplantısına katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sevgi Evleri’nde kalan gençlerin, 18 yaşından itibaren hayata atılmalarına destek olmak amacıyla gençlerin istihdamına imkân veren projenin kamuoyuna tanıtıldığı toplantı, Ankara Hilton Oteli’nde gerçekleştirildi. Programda; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve yurtdışında bulunduğu için toplantıya katılamayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nu temsilen Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un yanı sıra proje paydaşlarının temsilcileri, proje kapsamında istihdam edilen gençler ve davetliler de hazır bulundu.


Projenin tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Emine Erdoğan, kimsesi olmayan ya da korunmaya muhtaç çocuklar için, geçmişlerinden daha güzel bir gelecek hazırlamak, herkesin ortak sorumluluğu olduğunu vurgulayarak, “Bunu da ancak gönül seferberliği ile yapabiliriz” dedi.

“YAKINLARI UZAK, UZAKLARI YAKIN EYLEYEN ŞEY GÖNÜL GÖZÜDÜR”

‘Gönül’ kelimesinin başka hiçbir dilde karşılığı olmadığına işaret eden Emine Erdoğan, “Hiç tanıyıp bilmediğimiz insanların sorunlarına dair duyarlılıklarımız, ancak gönül ocağında pişer. Yakınları uzak, uzakları yakın eyleyen şey, gönül gözüdür. ‘Gönül Dağı’nın zirvesine, ancak duyarlılıkla, empatiyle, fedakârlıkla çıkabiliriz” diye konuştu.

Sevgi Evleri’nde kalan gençlerin istihdamına yönelik duyarlılıkları nedeniyle mobil operatörlerin yönetim kurullarına teşekkür eden Emine Erdoğan, gençlerin bu sayede büyük bir hayat tecrübesi kazanacaklarını söyledi.

Toplantı vesilesiyle, gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı da tebrik eden Emine Erdoğan, “İnanıyorum ki, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına doğru ilerlerken gençliğe yaptığımız her yatırım, 2023’te bizi daha güçlü bir ülke yapacaktır” şeklinde konuştu.

GÖNÜL DAĞI PROJESİ

Çağrı merkezlerinde istihdam edilen gençler de programda kısa konuşmalar yaparak, duygu ve düşünlerini programa katılanlarla paylaştı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sevgi Evleri’nde kalan gençlerin, 18 yaşından itibaren hayata atılmalarına destek olmak amacıyla gençlerin istihdamına imkân veren proje kapsamında ilk etapta 15 ilde gençler, Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone çağrı merkezlerinde iş başı yapacak. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 2009 yılında da engelli gençlerin çağrı merkezlerinde istihdamına yönelik ‘Ben de Varım’ projesini başlatmıştı. Emine Erdoğan’ın da destek verdiği ‘Ben de Varım’ projesi, kamuda en başarılı sosyal sorumluluk projesi seçilerek Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından Altın Pusula ödülüne layık görülmüştü.

Tüm Haberler