15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, 3. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’ne Katıldı

03.05.2016
Emine Erdoğan, 3. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’ne Katıldı

3. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’nin açılışına katılarak bir konuşma yapan Emine Erdoğan, teknoloji kullanımı konusunda anne-babaların rol model olması gerektiğini belirterek, “Teknoloji başında geçirdiğimiz zamanı verimli kullanarak, kitaba hayatımızda daha çok yer açabiliriz. Teknoloji bağımlılığı konusunda gerekli tedbirleri almazsak, kayıp nesiller vereceğiz” dedi.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür Toplum ve Aile Derneği’nin desteği ve Yeşilay'ın ev sahipliğinde düzenlenen kongrenin açılış programına; Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, bazı milletvekilleri ile yerli ve yabancı çok sayıda akademisyen iştirak etti.


Teknoloji bağımlılığı konusunda toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen ve İstanbul Wow Otel’de gerçekleştirilen kongrenin açılışında Emine Erdoğan bir konuşma yaptı.

“TEKNOLOJİ BİR FIRSAT OLMAKTAN ÇIKIP, TEHDİDE DÖNÜŞÜYOR”

Bağımlılıklarla mücadele alanındaki çalışmaları ve Türkiye’nin Dünya Sağlık Örgütü nezdinde ‘örnek ülke’ konumuna yükselmesindeki katkıları dolayısıyla Yeşilay’ı kutlayarak konuşmasına başlayan Emine Erdoğan, Yeşilay’ın bundan sonra da teknoloji bağımlılığı konusunda da sürdürülebilir çalışmalar yapacağına inandığını söyledi.

Konuşmasında teknolojinin alışkanlıkları değiştirdiğine dikkat çeken Emine Erdoğan, teknoloji bağımlılığı sebebiyle teknolojinin bir fırsat olmaktan çıkıp, tehdide dönüştüğünü vurguladı. Teknolojinin, sosyal ortamlarda dahi, insan ilişkilerinin önüne geçtiği ve bilinçle kullanılmadığında ruhsal, fiziksel ve zihinsel birçok olumsuz sonuç doğurduğuna işaret eden Emine Erdoğan, “Sınırlı, sorumlu, yasal ve bilinçli kullanıldığı takdirde, teknoloji insanoğlu için çok önemli bir imkândır. Yeter ki, bir amaç çerçevesinde kullanılsın” diye konuştu.

“KİTABA HAYATIMIZDA DAHA ÇOK YER AÇABİLİRİZ”

Teknoloji kullanımı konusunda, anne-babaların rol model olması gerektiğini ifade eden Emine Erdoğan, “Teknoloji başında geçirdiğimiz zamanı verimli kullanarak, kitaba hayatımızda daha çok yer açabiliriz. Teknoloji bağımlılığı konusunda gerekli tedbirleri almazsak, kayıp nesiller vereceğiz” değerlendirmesinde bulundu. Emine Erdoğan, bilmenin sorumluluk gerektirdiğini söyleyerek, “Her türlü bilgi elimizin altında olduğu halde dünyanın acı ve sorunları karşısında yeterince duyarlı değiliz. Bilgi ve haber yığınları arasında kalmak, vicdanlarımızı köreltmemeli, duygularımız saflığını koruyabilmeli” dedi.

Açılış töreninin ardından kongre alanında bulunan Yeşilay standını ziyaret eden Emine Erdoğan, Yeşilay’ın bastırdığı hatıra pullar ile tüm anne-babalara hitaben sembolik bir kartpostal gönderdi. Kartpostalda, “Değerli Anne-Babalar, sağlıklı nesiller için çocuklarımızı teknoloji bağımlılığından koruyalım. İnsan merkezli bir bakış açısını hayata hâkim kılarak, onlara rol model olalım. Bu vesileyle, tüm annelerin yaklaşan ‘Anneler Günü’nü kutluyor, içten sevgilerimi sunuyorum’ Emine Erdoğan” ifadeleri yer aldı.

Tüm Haberler