15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan’ın Himayesindeki ‘Bereket Ormanları’ Projesi Her Geçen Gün Genişliyor

21.03.2016
Emine Erdoğan’ın Himayesindeki ‘Bereket Ormanları’ Projesi Her Geçen Gün Genişliyor

Emine Erdoğan’ın himayesinde, geçtiğimiz yıl başlatılan ‘Bereket Ormanları’ projesinin 2016 yılında dikilecek 50 bin yeni fidanla genişlemeye devam edeceği belirtildi.

Dünya Ormancılık Haftası münasebetiyle 26 Mart 2015 tarihinde Emine Erdoğan’ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ‘Gönül Elçileri Projesi’ kapsamında, Orman ve Su İşleri Bakanlığı yürütücülüğünde başlatılan projede, 100 bin fidan dikimi hedeflenmişti. Proje kapsamında, o günden bu yana 81 ilde vali eşleri öncülüğünde 556,45 hektar alan ağaçlandırılarak toplam 366.831 fidan dikildi.

Orman alanlarının korunması ve ağaçlandırılması amacıyla gerçekleştirilen proje, geçtiğimiz yıl 81 ilde eş zamanlı olarak kadınlar, gençler ve toplumun farklı kesimlerinin katılımıyla başlatılmıştı. Projenin tanıtımı, Ankara’da, Emine Erdoğan’ın yanı sıra, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın katılımıyla gerçekleştirilmişti.

81 ilde yapılan ‘Bereket Ormanları’ fidan dikimi etkinliklerinde, sedir, ardıç, karaçam, kızılçam, dişbudak, akçaağaç gibi klasik orman ağacı türlerinin yanında fıstıkçamı, dut, badem, ceviz gibi ekonomik getirisi olan türler de kullanıldı.

Bu yıl da, öncelikli olarak 50 bin fidanın toprakla buluşması ve ‘Bereket Ormanları’ projesinin yıl içinde her geçen gün genişlemesi hedeflendi.

Tüm Haberler