15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Grand Bassam Yetimhanesi’ni Ziyaret Etti

29.02.2016
Emine Erdoğan, Grand Bassam Yetimhanesi’ni Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fildişi Sahili ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, Fildişi Sahili First Lady’si Dominique Claudine Quattara ile Grand Bassam Yetimhanesi’ni ziyaret etti.


Emine Erdoğan gerçekleştirdiği ziyarette çocuklarla yakından ilgilendi, onlara çeşitli hediyeler verdi. Türkiye'den gelen gıda yardımlarını takdim etti.

1971 yılında kurulan yetimhane, Dayanışma, Aile, Kadın ve Çocuk Bakanlığı’na bağlı çalışmakta ve 180 kişilik kapasite ile 6-14 yaş arası yetim çocukları barındırmaktadır. Burada bir konuşma yapan Emine Erdoğan, ‘Dünyanın neresinde olursa olsun, bütün çocuklar sıcak bir yuvayı, şefkati, eğitimi, oyunu ve karşılıksız sevgiyi hak ediyorlar. Şartlar ne olursa olsun, onlara bu imkânları sağlamak, hepimizin birinci vazifesidir” dedi.

TİKA’NIN AFRİKA’DAKİ FAALİYETLERİ

Yetim çocukların toplumun emaneti olduğunu söyleyen Emine Erdoğan, çocukların yüreğindeki umudu hep taze tutmak konusunda sorumluluk hissettiklerini ifade etti. Türkiye’nin dost eli TİKA’nın kurduğu gönül köprülerinin önemine değinen Emine Erdoğan, Afrika'nın gelişmiş ülkesi Fildişi Sahili ile diplomatik ilişkilerin güçlendirilmesine dair memnuniyetini dile getirdi.

Ziyaret sırasında Emine Erdoğan, TİKA'nın tadilat ve tefrişatını yaptığı revir ve bilgisayar odasını yerinde gördü, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Fildişi Sahili First Lady’sinin de konuşma yaptığı ziyarette Emine Erdoğan’a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun eşi Hülya Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın eşi Kevser Elitaş ve Millî Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın eşi Hatun Yılmaz eşlik etti. Ziyarete ayrıca Fildişi Sahili Millî Eğitim Bakanı ile Çocuk ve Aile'den sorumlu Bakan da katıldı. Program boyunca Afrika kültürünü yansıtan müzik gösterileri yapıldı.

Tüm Haberler