15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan’ın Endonezya Programı

30.07.2015
Emine Erdoğan’ın Endonezya Programı

Çin Halk Cumhuriyeti’nden resmî bir ziyaret gerçekleştirmek üzere Endonezya’ya geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, eşi Emine Erdoğan da eşlik etti.

Çin Halk Cumhuriyeti ziyaretinin ardından resmî ziyaret ve görüşmeler gerçekleştirmek üzere Endonezya’nın başkenti Cakarta’ya geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Emine Erdoğan da eşlik etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan’ı, Cakarta Halim Perdanakusuma Havalimanı’nda, Endonezya Dışişleri Bakanı Retho Marsudi, Türkiye’nin Cakarta Büyükelçisi Zekeriya Akçam ve diğer ilgililer karşıladı.

Cuma Namazını 120 bin kişi kapasitesi ile dünyanın en büyük camileri arasında yer alan İstiklal Camii’nde kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Emine Erdoğan ile birlikte Kalibata Milli Kahramanlar Mezarlığı’nı ziyaret etti ve burada düzenlenen tören eşliğinde anıta çelenk koydu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan, Istana Merdeka Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo tarafından karşılandı. Türkiye ve Endonezya millî marşlarının seslendirilmesi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan onuruna 21 pare top atışı yapıldı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Emine Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanlığı Sarayı özel defterini de imzaladı.

Endonezya programını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan, Pakistan’a uğradıktan sonra Türkiye’ye döndü.

Tüm Haberler