15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Bakü'de 1. Avrupa Oyunları’nın Açılış Törenine Katıldı

12.06.2015
Emine Erdoğan, Bakü'de 1. Avrupa Oyunları’nın Açılış Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, 1. Avrupa Oyunları’nın açılış törenine katıldı.

Bakü’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve eşi Mihriban Aliyeva’nın konuk cumhurbaşkanları ve devlet başkanları onuruna verdiği öğle yemeğine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı, yemeğin gerçekleştiği Haydar Aliyev Merkezi’ne gelişlerinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve eşi Bayan Aliyeva karşıladı.


Daha sonra Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da onur konuğu olduğu, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de ilki düzenlenen Avrupa Oyunları'nın Ulusal Stadyum'da gerçekleştirilen açılış törenine katıldı.

Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temsil ettiği açılış törenine, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vuyanoviç, Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Mladen İvaniç, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Çek Cumhuriyeti Parlamento Başkanı Başkanı Jan Hamachek, Monaco Prensi II. Albert'in de aralarında bulunduğu yaklaşık 15 devlet başkanı ve liderle yaklaşık 40 üst düzey devlet yöneticisi onur konuğu olarak katıldı.

Tüm Haberler