15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

“Bizim Türkiye’den, Milletimizden, Bayrağımızdan ve Vatanımızdan Özge Sevdiğimiz Yok”

29.05.2015
“Bizim Türkiye’den, Milletimizden, Bayrağımızdan ve Vatanımızdan Özge Sevdiğimiz Yok”

Adana’da halka hitaben bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölücü örgütün güdümündeki parti meclise giremezse kriz çıkar, erken seçime gidilir diyorlar. Ana muhalefet zaten kendini bırakmış, bu partiye barajı geçirmek için çalışıyor. Paralel yapı tüm gücüyle bu partinin borazanlığına soyunmuş. Milletten umutlarını kesmişler; bölücü örgütün güdümündeki partinin barajı geçmesi üzerine hesap yapıyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da halka hitaben bir konuşma yaptı.

İstasyon Meydanı’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Adanalılara sevgi ve saygılarını ilettiğini belirterek, Adanalı demenin özüyle, sözüyle bir olmak demek olduğunu söyledi. Kendisinin de hayatı boyunca, Adanalılar gibi hep özüyle ve sözüyle bir olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’da başka, Van’da başka konuşmadık. Trabzon’da başka, Adana’da başka konuşmadık. Her yerde gönül diliyle konuştuk. Bizim sevgimiz de milletimiz içindir, öfkemiz de milletimiz içindir. Biz sizi Allah için seviyoruz, sizin de bizi aynı şekilde sevdiğinizi biliyoruz” dedi.


Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karacaoğlan’ın, “Güzel sever diye isnad ederler. Benim Hakk’tan özge sevdiğim mi var!” mısrasına yer vererek, “Bizim Türkiye’den özge sevdiğimiz yok. Bizim milletimizden özge sevdiğimiz yok. Bizim bayrağımızdan özge sevdiğimiz yok. Bizim vatanımızdan özge sevdiğimiz yok” dedi.

“BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ ARKASINA ALANLAR VATAN ÜZERİNDE OPERASYON YAPMAYA ÇALIŞIYOR”

Bölücü terör örgütünü arkasına alanların vatan üzerinde operasyon yapmaya çalıştığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Bazı Kürt kardeşlerim oyuna geliyor. Diyorum ki bu ülkeyi asla böldürtmeyeceğiz. Kimse böyle bir yola başvurmasın. Başvurursa karşısında bizi bulur, karşısında silahlı kuvvetlerimizi bulur, karşısında emniyet gücümüzü bulur. Karşısında, hepsinden öte milletimizi bulur.” Birilerinin paralel devlet oluşturmaya çalıştığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Başbakanlığım döneminde ne demiştim: 'İnlerine gireceğiz inlerine' demiştim. Girdik mi? Devam ediyor muyuz? Daha devam edeceğiz. Hukuk içerisinde, bunlar bunun bedelini ağır ödeyecekler. Bunların baş imamı, hocaefendileri 1999’da Amerika’ya kaçtı, Pensilvanya’ya. Sen hocaefendi değil misin? Niye Pensilvanya'ya, Amerika'ya kaçtın da Mekke'ye, Medine'ye gitmedin. Ne işin var orada? Arkadan küçük imamlar da kaçıyor. Onlar da başladılar kaçmaya. İmam mihrabı terk eder mi? Bunlar terk eder. Şu anda panikteler. Onlar kaçacak biz kovalayacağız” diye konuştu.

“MİLLETİ, ÜMMETİ BÖLENLERLE MÜCADELEMİZ ÇOK AĞIR OLACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milleti, ümmeti bölenlerle mücadelelerinin çok ağır olacağına işaret ederek, “Bu ülkede başörtülü kızlarımızın başörtüsü için 'füruattandır' diyenlerle mücadelemiz ağır olacak. Ne dediler? O hocaefendi denilen zat, 'Başını aç peruk tak.' İşte bunlara 7 Haziran dersi çok önemli. Bu ülkede kızlarımıza çektirilen o eza, cefanın arkasında bunlar var. Aldattılar ve maalesef yanlış yola sevk ettiler. İmam hatiplerin orta kısmı kapatıldı. 600 bin öğrenci vardı, 60 bine düştü. Şimdi hepsi açıldı. Şimdi öğrenci sayısı 1 milyona çıktı."dedi. Katsayı engelini kaldırdıklarını, öğrencilerin istedikleri üniversiteye girebildiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adanalılara, “Ama şimdi ben de sizden bir şey istiyorum. Artık üniversitelerden başarıyla çıkacaksınız ve bunlara bunun hesabını ağır soracaksınız. Çünkü size çok eza, cefa ettiler” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin ve dört çocuğunun da imam hatip mezunu olduğunu belirterek, “Kızlarım üniversiteye gidemediler bu ülkede. Çok çile çektiler. Daha sonra yurt dışına göndermek zorunda kaldım. Oğlum, katsayı engeline takıldı. Puanı tuttuğu halde Türkiye'nin en güzel üniversitelerinden birine giremedi. Onu da gönderdim. Sonra gittiler Amerika'da, İngiltere'de okudular, döndüler, geldiler” dedi.

“ADANA’YA OLDUĞU GİBİ HAKKÂRİ’YE DE HİZMET GÖTÜRMENİN MÜCADELESİNİ VERİYORUZ”

Adana’ya olduğu gibi Hakkâri’ye de hizmet götürmenin mücadelesini verdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın geçen salı günü açtıkları Hakkâri Selahaddin Eyyubi Havalimanı için "Keşke beraber açsaydık" dediğini hatırlatarak, "Ben bugüne kadar bunların belediyelerinin bulunduğu 5 ile gittim, hiçbirinde belediye başkanları bizi karşılamaya gelmedi. Dağdan öyle emir aldılar. Bunları dağ yönetiyor. Bunlarda irade yok” diye konuştu.  HDP’de millet adına hizmet etme anlayışı olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Neyi senle beraber açacağız? Sen değil misin 6-7-8 Ekim tarihlerinde 50 kişinin ölümüne neden olan. Sen değil misin 15 yaşındaki Yasin Börü'nün üçüncü kattan atılarak, bıçaklanmak suretiyle arabanın üstünden geçip şehit edilmesine neden olan?” dedi.

“DAĞDAKİ ABİSİ HAVALİMANINI ENGELLEMEK İÇİN SALDIRIRKEN, BU EŞBAŞKANIN EN KÜÇÜK KINAMASINI DUYAN VAR MI?”

Milletin oyuna gelmemesini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu oyunu bozmamız lazım. Bir grup aydın geçinenler çıkmış, neymiş ben diktatörmüşüm. Ben diktatör olduğum için zaten bunlar bu şekilde yapıyorlar. Gezi’yi onun için yaptılar. 17-25 Aralık onun için yapıldı. 'Taksim bizim Kâbe’miz' diyor. Demek ki bu aydınların Kâbe’si de orası. Bir zamanlar bir tanesi de, 'Kâbe Arap’ın olsun, bize Çankaya yeter' diyordu. O da CHP zihniyeti. Bizim tek Kâbe’miz var, Mekke'de. Bunlar bir tane müftü bulmuşlar, onu aday yapmışlar. Ne diyor müftü, 'Benim partimin dini zerdüştlük olsa yine aday olurdum'. Hale bak. Çok çalışmamız lazım, çok gayret etmemiz lazım. Bütün bu emirler dağdan geliyor. Eşbaşkanın dağda bulunan abisi bunlara talimat veriyordu. Dağdaki abisi havalimanını engellemek için saldırırken, bu eşbaşkanın en küçük kınamasını, karşı çıkmasını, 'Abi ayıp ediyorsun' dediğini duyan var mı? Diyemez çünkü bu partiyi onlar değil, dağ yönetiyor. 200 tane aydın geçinen karanlık, havalimanına karşı çıkan bu zihniyete destek vermek için mi bu gayreti yapıyor?”

“MİLLETİ, PARTİLERİ BARAJI GEÇEMEZSE KAOS ÇIKARMAKLA TEHDİT EDİYORLAR; HADİ ORADAN!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'nin imam hatipleri kapatmayı, din derslerini kaldırmayı vadettiğini, musluklardan kan akıtmakla tehdit ettiğini belirterek, "Milleti; partileri barajı geçemezse kaos çıkarmakla tehdit ediyorlar. Hadi oradan! Hangi kaosu çıkarmaya gücünüz yetiyorsa çıkın ortaya. Bilesiniz ki bunun bedelini ağır ödersiniz. Siz bu ülkenin güvenlik güçlerini ne zannediyorsunuz? Daha seçimler yapılmadan, seçim sonrası kaos çıkarmaktan söz ediyorlar. Bunlar kandan, candan besleniyor, milletin ahından, feryadından besleniyor. Bunlarda hizmet göremezsiniz. 100'e yakın belediyeleri var. Hangisinin dişe dokunur, şehir halkının derdine derman olan hizmetini gördünüz? Göremezsiniz. Bunlar ancak Diyarbakır'da Büyükşehir Belediyesi’nin önünde dağa kaçırılan çocukları için eylem yapan anneleri taciz etmeyi bilir. Arka kapısında da paralel yapıyla anlaşma yaparlar. Size bir hikâye anlatayım. Bu partinin adayı bir esnafın yanına gidip oy istiyor. Esnaf buna, 'belim ağrıyor' diyor. Aday da 'Geçmiş olsun ama biz oy istiyoruz senden' diyor. Bunun üzerine esnaf ne diyor, biliyor musunuz? 'Size oy verip de her gün defalarca kepenk açıp kapatamam belim ağrıyor, belim' diyor. Bunlar sadece milletin işine, gücüne, ekmeğine mani olmayı bilir. Milliyetçi olduğu iddiasındaki partinin genel başkanı da çıkmış bunlarla aynı dili konuşuyor. 'Bölücü örgütün güdümündeki parti meclise girmezse kriz çıkar, erken seçime gidilir' diyor. Ana muhalefet derseniz; zaten kendini bırakmış, bu partiye barajı geçirmek için çalışıyor. Paralel yapı derseniz; tüm gücüyle, imkânlarıyla bu partinin borazanlığına soyunmuş. Milletten umutlarını kesmişler. Bölücü örgütün güdümündeki partinin barajı geçmesi üzerine hesap yapıyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her yerde gönül diliyle konuştuk. Bizim sevgimiz de milletimiz içindir, öfkemiz de milletimiz içindir. Biz sizi Allah için seviyoruz. Sizin de bizi aynı şekilde sevdiğinizi biliyoruz. Adanalı kardeşimizin kalbini kazansak tüm dünyayı karşımıza alsak ne yazar” dedi. Yenice yöresi türkülerinden "tomurcuk gül olsan bal alamazsın, Azrail de olsan can alamazsın, dünyayı kalbura koysan elesen sen de senim gibi yar bulamazsın" dizelerini okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz de dünyayı kalbura koysak elesek Adana gibi Adanalı gibi yar bulamayız" dedi.

“ADANA, 2023 TÜRKİYE’SİNİN EN BAŞTA GELECEK ŞEHİRLERİNDEN BİRİDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni Türkiye yolunda Adana’nın bizimle yürümesi çok önemli. Yeni Anayasa ve başkanlık sistemi için Adana’nın bizi desteklemesi çok önemli. Bunun için 7 Haziran’da yeni Türkiye’ye sahip çıkıyor muyuz? Bu seçimde sandıklara öyle bir sahip çıkmalıyız ki Türkiye’nin en yüksek oy verme oranına ulaşmalıyız. 7 Haziran’da sandıkları patlatıyor muyuz? Allah coşkunuzu, birliğinizi, beraberliğinizi uhuvettinizi daim etsin” dedi. Beylikler döneminden bugüne kadar Adana’nın tüm İslam dünyasının en dinamik şehirlerinden biri olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle söyledi, “Aynı zamanda Adana, Akdeniz havzasının en dinamik şehirlerinden biridir. Enerjiden tarıma, sanayiden ticarete her alanda Adana, 2023 Türkiye'sinin en başta gelecek şehirlerinden biridir.”

Adana'ya 12 yılda 20 milyar liralık yatırım yaptıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunları söylerken başbakanlığımız döneminde yaptığımız için söylüyorum. Yani bunlar birilerinin söylediği gibi kurusıkı atmak değil" dedi. "Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana-Mersin demiryolunun yapımını tamamladıklarını, bu hattın 510 milyon liralık bir yatırımla hızlı tren hattına çevrileceğini dile getirdi. Adana-Mersin yolunun yükünün ağır olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 milyar 150 milyon liralık maliyetle hazırlanan projenin de en kısa zamanda hayata geçirileceğini kaydetti.

“BİZ NEZAKETE NEZAKETSİZLİK YAPMAYIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kendisini karşılamamasına ilişkin olarak, “Bunların bizleri gelip karşılayıp karşılamaması sadece bunların ne denli nezaket kurallarına sahip olduklarını gösterir, hiç önemli değil. Bölücü terör örgütünün desteklediği o partinin belediye başkanları da oldu ama aynı şekilde MHP’nin Karabük Belediye Başkanı gelip karşıladı ve hata açılış törenine de geldi. Ben de kendisinden rica ettim, selamlama konuşması yaptı. Biz nezakete nezaketsizlik yapmayız. Eğer nezaket kurallarına uymuş olsa Türkiye’nin bir Cumhurbaşkanı olarak yapılması gerekenin gereğini yaparız ama bu kuraldan anlamayanlar kusura bakmasın” dedi.

“BİZ SİZE AŞIĞIZ, BİZ SİZİN DERTLİNİZİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1550 yataklı şehir hastanesi inşaatına şehre gelirken baktığını belirterek, "33 bin seyircili stadyumumuzun inşaatı en kısa sürede bitmiş olacak ama 1550 yataklı şehir hastanesi çok önemli. Benim Adanalı kardeşim hastane noktasında bir sıkıntı yaşamayacak. Ana muhalefetin başındaki zatın SSK Genel Müdürlüğündeki gibi olmayacak" dedi. "Senin derdinle dertlenenlere inanıyoruz ki siz de sahip çıkacaksınız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çünkü biz size aşığız, biz sizin dertliniziz" diye konuştu.

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden sanatçı Adanalı Murat Göğebakan'ın isminin Seyhan Kültür Merkezine verildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Gördüğünüz gibi Cumhurbaşkanı oldum diye Adana’nın işlerini takip etmeyi bırakmadım" diye konuştu.

“BİRİLERİ TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ, BİRİLERİ KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİNİ İSTİSMAR EDİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, istismar değil hizmet siyaseti yaptıklarını kaydederek, "Birileri Türk milliyetçiliğini istismar ederek, birileri Kürt milliyetçiliğini istismar ederek, birileri emekliyi, asgari ücretliyi istismar ederek kendine rant sağlamaya çalışıyor. Halbuki Adanalı kül yutar mı? Yutmaz çünkü Adanalı kimsenin adamı değildir Adanalı Allah’ın adamıdır."

“SİZ SANDIĞIN ÜZERİNE OTURMANIN DEĞİL, SANDIKTAN ÇIKMANIN HESABINI YAPIN”

Mevlana'nın "Aşk nasip işidir. Hesap işi değil. Aşk adayıştır, arayış değil. Sen adanmış ve yanmışsan bu uğurda, aşk sana uzak değil" sözlerine yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, millete hizmetin hesap değil, aşk işi olduğunu, milletin 2002 yılından bu yana nice siyaset mühendisliği hesaplarını altüst ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çünkü şunu unutmayın; her hesabın üzerinde olan bir hesap var. Bu seçimde de tüm hesaplar inşallah boşuna çıkacak" dedi. Muhalefetin hesap da bilmediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ana muhalefetin Genel Başkanı ne diyor; 'Seçim günü elektrikler kesilirse sandıkların üzerine oturun' diyor. Hale bak. Seçimlerde sandığını bulup oy kullanamadığı için sandıkların hala tahtadan olduğunu sanıyor. Hâlbuki sandıklar artık plastikten. Üzerine oturursanız kırarsınız Sayın Kılıçdaroğlu. Siz sandığın üzerine oturmanın değil, sandıktan çıkmanın hesabını yapın. Tavuk musunuz da sandığın üzerine tüneyeceksiniz? Sandık üzerine oturmak için değil, içinden çıkmak için var” dedi.

“MUHALEFET SEÇİM ÖNCESİ VAATLERLE VATANDAŞA ŞİRİN GÖZÜKMEYE ÇALIŞIYOR”

Muhalefetin seçim öncesi vaatlerle vatandaşa şirin gözükmeye çalıştığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne diyor? 'Yılda 1 milyon istihdam'. Geçen yıl gerçekleşen istihdam rakamı ne biliyor musunuz? 1 milyon 350 bin. Bunların hayalleri bile yapılanlara yetmiyor. Başka ne diyor? '800 bin kişiye mesleki eğitim'. Şu anda mesleki eğitim alanların sayısı 1 milyonu aşmış durumda. Ve bunlar kesintisiz devam ediyor. 'Kadın ve genç istihdamına teşvik' diyor. Bu konuda da zaten çok geniş teşvikler var. 'Sosyal güvenlik kurumlarını tek çatı altında toplayacağım' diyor. Zaten topladık. Sosyal Güvenlik Kurumu var. Haberi yok. Çalışma hayatı ile ilgili 160 vaadi var, 110'unu zaten yapılmış durumda. Hesap bilmediği gibi kendi geçmişini de bilmiyor. Bunun Genel Müdürlüğü dönemindeki SSK'yı hatırlayanlarınız var. Bu hesap bilmezlikle SSK'yı batırdı. Bugün de ülkeyi batırmak için gayret sarf ediyor. Ama benim milletin buna böyle bir fırsatı vermez” diye konuştu.

Mazot, benzin bulunamadığı günleri gençlerin büyüklerinden sormalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi traktörlerin de mazotun da arttığını kaydetti. Bugün her alanda sahip olunan imkânların geçmişte olmadığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün bilgisayar sahibi olmak, internet kullanmak, teknolojinin imkânlarından faydalanmak gayet kolay değil mi? Eski Türkiye'de böyle bir şey yoktu. Öğrencilerimiz bırakın tablet bilgisayarı, akıllı tahtayı okuyacak sınıf bulamıyordu” dedi.

“MİLLETİ ALDATMAYIN, MİLLETE DÜRÜST KONUŞUN”

12 yıl boyunca yapılan hizmetlerden örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin vaatlerinin AK Parti iktidarında zaten hayata geçirildiğini belirterek, "Milleti aldatmayın, millete dürüst konuşun. Yalan söylemeyin" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 79 yılda 346 bin derslik inşa edilmişken, 12 yılda bu sayıya 234 bin derslik daha ilave ettiklerini söyledi. 26 olan havaalanı sayısını 55'e çıkarttıklarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "79 senede 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol vardı, biz 12 senede bunun üzerine 17 bin 600 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Durmadık, daha da çalışacağız. Bugün ülkesine güvenen, dünyayı tanıyan, vizyonu güçlü bir gençliğimiz var" dedi.

“İSTANBUL’DA SAZIN, BÖLGEDE SİLAHIN ARKASINDA DURMAKLA BU İŞ OLMAZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 230 milyar dolar olan millî geliri 800 milyar dolara yükselttiklerini işaret ederek şunları söyledi: "Nereden nereye? IMF'ye 23.5 milyar dolar borç vardı. Kim yaptı bu borcu? MHP, DSP, ANAP. Biz geldik bunları sıfırladık. Şimdi IMF bizden borç istiyor. Merkez Bankası'nın kasasında 27.5 milyar dolar vardı, şimdi 122 milyar dolar oldu. Nereden nereye. Bununla kalmadık. Millet ona yetki verdi, koalisyon Hükümeti kurdular ve 3.5 yıl idare edebildiler, 3.5 yılın sonunda bırakıp gittiler. Bahçeli'nin işi değil bu, anlamaz bu işlerden. Düzce depreminde depremin altında kaldılar, Bolu depreminde altında kaldılar, Sakarya depreminde altında kaldılar. Kocaeli'nin de altında kaldılar. Ama biz Bingöl depreminde, gece oradaydık. Bir senede yeni bir Bingöl. Bir senede yeni bir Simav. En önemlisi Van depremi, 1.5 yıl senede yeni bir Van inşa ettik. Biz buyuz ya, biz buyuz. Allah'ın izniyle çalıştın mı? Aşkla koşan yorulmaz, biz bu aşkla koştuk. Seviyoruz milletimizi. Bu iş öyle içi boş vaatlerle ortada gezmeye, bağırıp çağırmaya, çatık kaşla meydan okumaya... Bazıları da ekranlarda saz çalıp popstar edasıyla salınmaya benzemez. Cilalıyorlar, boyalıyorlar, popstar ya. Herhalde meslek değiştirmeye başladı, öyleye benziyor. Benim için de diyor ki utanmadan, sıkılmadan, 'nereye çağırsalar gidiyor.' Ben milletin adamıyım, bölücü terör örgütünün adamı değilim. Seni onlar idare ediyor, beni ise milletim idare ediyor, farkımız bu. İstanbul'da sazın, bölgede silahın arkasında durmakla bu iş olmaz, bunların yaptığı bu. Millete hizmet aşkla, sevdayla, adanmayla olur.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Hacı Bektaş gibi, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Yeni Türkiye'yi Adana ile birlikte inşa edeceğiz. 2023 hedeflerimize Adana ile birlikte ulaşacağız" sözlerini miting alanını dolduran kalabalık tekrarladı.

İSTANBUL’UN FETHİNİN 562. YIL DÖNÜMÜ

Bugünün İstanbul’un fethinin 562. yıl dönümü olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tebrik ediyorum. Yarın İstanbul'da büyük bir şölene hazırlanıyoruz. İlk defa 562 kişilik bir ordu mehteriyle gösteri olacak. Bunu her yıl yapacağız. Türk yıldızları gösteri yapacak. Valimiz, Belediye Başkanımız, Başbakanımız ve şahsım halkımızla bütünleşeceğiz. Türk Yıldızlarının gösterisinden sonra her sene İstanbul'da valilik ve belediyenin yaptığı gece gösterileri ayrıca yapılacak. Bu şölen, tüm milletimizin davetli olduğu bir şölendir” dedi.

VALİLİK ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, halkla hitabının ardından Adana Valiliğine geçti. Valiliğe giderken yolda üniversite öğrencisi Jessica Durdu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tasarladığı Arap harfleriyle “Tayyip Erdoğan” yazılı lale motifli mühür hediye etti. Valilikte şeref defterini imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vali Büyük’ten çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana’dan ayrıldı.

Tüm Haberler