15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan’ın Arnavutluk Programı

13.05.2015
Emine Erdoğan’ın Arnavutluk Programı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Arnavutluk ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nishani ve eşi Odeta Nishani tarafından gerçekleştirilen resmî karşılama töreninin ardından, özel programı kapsamında TİKA tarafından restore edilen kreşi ve daha sonra ise Down Sendromlu Çocuk Merkezini ziyaret etti.

TİKA’nın restore ederek,  oyun ve  eğitim materyali desteği verdiği Bletezat (Arıcıklar) kreşinde çocuklar tarafından yapılan gösteriyi izleyen Emine Erdoğan, kreş ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı ile birlikte Türkiye Diyanet Vakfı tarafından inşa edilecek Tiran Namazgah Camii'nin temel atma törenine ve TİKA tarafından yeniden inşa edilen Preze Kale Camii’nin açılışına katıldı.


Emine Erdoğan Tiran’da ayrıca Down Sendromlu Çocuk Merkezi’ni ziyaret etti. 17’si erkek, 13’ü kız olan çocukların tedavi görmekte olduğu fizyoterapi merkezinde çocuklara hediyeler verdi. Arnavutluk Cumhurbaşkanı’nın eşi Odeta Nishani’nin himayesindeki merkez hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Emine Erdoğan daha sonra Arnavutluk Cumhurbaşkanı tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tevcih edilen “Ulusal Bayrak Nişanı” için düzenlenen tören ve onurlarına verilen akşam yemeğine katıldı. Arnavutluk ziyareti boyunca Emine Erdoğan’a Arnavutluk Cumhurbaşkanı’nın eşi Bujar Nishani ve Bakan eşleri refakat etti.

Tüm Haberler