15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

“7 Haziran Türkiye İçin Bir Dönüm Noktasıdır”

21.05.2015
“7 Haziran Türkiye İçin Bir Dönüm Noktasıdır”

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Haziran seçimine değinerek, “Sizleri tehdit edenler olabilir, korkutmak isteyenler olabilir. Hiç endişeniz olmasın, biz sadece Allah’ın huzurunda rükûda eğiliriz. Firavunların karşısında eğilmeyiz” dedi.

Sincik’te yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sincik’in güzel insanları; sizleri bu anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum. Bilesiniz ki sevginiz sevgimdir, sevgim sevginizdir” diyerek başladığı konuşmasında, “14 Ağustos 2014 tarihinde o zaman genel başkanı olduğum partimde yapmış olduğum il başkanları toplantısında bir vaadim vardı. Demiştim ki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye genelinde malum şahsıma yüzde 96 oy veren Sincik’e muhakkak gideceğim. Sizler gerçekten bizleri çok mutlu etmiştiniz. Sizler aslında birçok şeyleri yıkmıştınız. Çünkü Sincik inanıyorum ki tabuların yıkıldığı yerdir. İnanıyorum ki Sincik, kardeşliğin egemen olduğu bir yerdir. Bizim kardeşliğimiz karındaşlıktan gelmiyor, bizim kardeşliğimiz “Ancak inananlar kardeştir” ilkesinden geliyor. Biz birbirimizi niçin seviyoruz? Yaradan’dan ötürü seviyoruz.  Kardeşlerim, bugün Sincik’te işte o sözümü yerine getirdiğim için çok mutluyum. Ve aynı zamanda bugün tabii aranızda inanıyorum ki komşunuz Pütürge’den de kardeşlerim var, inanıyorum ki Kâhtalı kardeşlerim de var; onlar da gerçekten bu kardeşlerini bağırlarına bastılar” dedi.


“BU MİLLETE EFENDİ OLMAYA DEĞİL HİZMETKÂR OLMAYA GELDİK”

Birilerinin gelip “sultan olmak gibi bir derdinin bulunduğunu” iddia ettiklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Kardeşlerim, bu fakir hiçbir zaman sultan olmanın gayreti içerisinde olmadı. Tam aksine her zaman meydanlarda şunu söylemiştim: Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geliyoruz demişizdir. Kardeşlerim, bu kardeşiniz için sultanlık derdinde olduğunu iddia edenler yıllarca buralarda ağalık postu sattılar. Ağa, ben ne ağayım, ne sultanım, hizmetkârım. Hep meydanlarda ne dedim; gün ola harman ola. Biz de ölecek miyiz? Hoca efendi musalla taşında duayı yaparken Cumhurbaşkanı niyetine diyecek mi? Başbakan niyetine diyecek mi? Ne diyecek, er kişi niyetine, hatun kişi niyetine. Ondan sonra da 2 metreküplük, 2,5 metreküplük bir mezara gömecekler bırakıp gidecekler. Eğer bu millete hizmetkâr olabilmişsen, dünyanın mazlumlarına, mağdurlarına hizmetkâr olabilmişsen, elini oralara uzatabilmişsen, eğer bu gök kubbede hoş bir seda bırakabilmişsen ne mutlu sana.”

“BENİM KIZLARIM KAPILARDAN GERİ DÖNDÜRÜLDÜLER, OKULLARA SOKULMADILAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yola çıkarken eğitim, sağlık, adalet, emniyet, ulaşım, tarım, enerji, dediklerini ve her yere ulaştıklarını belirterek,  “Ben bir imam hatipliyim. 4 tane yavrum var 4’ü de imam hatipli. 2’si kız, 2’si erkek. Ve benim kızlarım kapılardan geri döndürüldüler, okullara sokulmadılar. Erkek evladımın bir tanesi aynı şekilde katsayıdan dolayı o da sokulmadı. Mecburen yurt dışında okudular. Ve oralarda en yüksek puanları alarak, en ileri, en saygın üniversiteleri bitirdiler. Biz ne dedik? İmam hatiplinin ayağına, meslek liselinin ayağına prangayı bağlayacaksın ondan sonra koş diyeceksin, nasıl koşsun? Şimdi o prangalar koptu mu? Benim başörtülü kız evladım, kızlarımız istediği üniversiteye gidebiliyor mu? Başını örtebiliyor mu? Artık düz liselerde bile başörtülü olarak okuma hakkı doğdu mu? Danıştay kararını verdi mi? Artık imam hatiplilerin dışında normal liselerde Kur’an seçmeli ders olarak okutulabiliyor mu? Siyeri Nebi Peygamberimizin hayatı seçmeli ders olarak okutulabiliyor mu? Niye bunları yaptık? Siz istediniz diye yaptık” dedi.

DİYANET’E YÖNELİK ELEŞTİRİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütünün arkasında olduğu partinin, “Bizim Kâbe’miz Taksim’dir” dediğini geçmişte de CHP’nin “Kâbe Arap’ın olsun bize Çankaya yeter” dediğini ifade ederek şunları söyledi: “Kardeşlerim, bizim bir Kâbe’miz var o da Mekke’de, başka Kâbe’miz yok. Şimdi bu ara Diyanet İşleri Başkanımıza taktılar. Kardeşlerim, biz Kur’an-ı Kerim’in Kürtçe mealini Diyanet İşleri Başkanımız hazırlattı 10 bin adet, 1 tane de bana gönderdi, gittiğim yerlerde gösteriyorum. Bundan beyefendi rahatsız olmuş. Diyor ki; Diyanet diyor, bundan 1 tane sadece Cumhurbaşkanı için hazırladı. Ya senin zaten Kur’an’la ne alakan var? Allahu âlem bu Kur’an Arapça mı inmiştir ki ben buna Arapça da demiyorum, Kur’an Rabçe inmiştir; çok anlamlıdır, Rabçe. Ama buna sorsan, bu belki de der ki Kur’an Kürtçe inmiştir, bunu da der. Ama neyi Diyanet yaptı? Kürtçe mealli Kur’an gönderdi. Nereye? Güney Doğu Anadolu’ya, kısmen Doğu Anadolu’ya. Diyanet bu kadar güzel bir görevi ifa ediyor, bundan rahatsız oluyor beyefendi, niye? Çünkü Türkçe bilmeyip de Kürtçe bilen kardeşlerim; Kur’an’ın o ayetinin ne anlama geldiğini oradan öğrensin diye, bunu yapmış. Böyle bir Diyanet’i takdir etmek gerekir. Ne diyor? Biz Diyanet’i kaldıracağız. Diyarbakır’daki bir müftü bunlardan aday olmuş. O ne diyor? Eğer benim partimin dini Zerdüştlük olsa ben yine oradan aday olurum.”

7 HAZİRAN SEÇİMİNİN ÖNEMİ

Konuşmasında Kürt vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “7 Haziran bir dönüm noktasıdır. Ve sizleri tehdit edenler olabilir, korkutmak isteyenler olabilir. Zira bunlar işte Diyarbakır’da 6-7-8 Ekim olaylarında biliyorsunuz 50’ye yakın gencimizin maalesef ölümüne neden oldular ve Yasin Börü’yü 5. kattan attılar. Ondan sonra da başını, gövdesini adeta taşlarla ezdiler. Yasin Börü de Kürt’tü. Hani siz Kürtlere saygınız vardı. Ve şimdi bakın bugün bir gazetede o evlatları öldürülenlerin anneleri bu terör örgütünün arkasında olan partinin başkanlarına lanet ediyorlar, beddua ediyorlar. Niye? Bizim evlatlarımız bunun yüzünden öldü, diyorlar. Hiç endişeniz olmasın. Biz sadece Allah’ın huzurunda rükûda eğiliriz. Biz Firavunların karşısında eğilmeyiz. Dün Bosna Hersek’teydim, orada da açıkladım. Ne dedim? Mısır’da ben Sisi’yi Cumhurbaşkanı olarak tanımıyorum dedim. Benim indimde Mısır’ın Cumhurbaşkanı yine içeride Mursi’dir. İdama mahkûm etmişler, idama mahkûm etseniz ne yazar ya, onların idamı bile şahsiyetlidir, onurludur. Biz bu yola böyle çıktık, böyle yürüyeceğiz” dedi.

SİNCİK’E YAPILAN YATIRIMLAR

Tören ile 142 trilyon liralık 22 ayrı eserin toplu açılışını resmen yaptıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle söyledi: “Daha önce zaten bir kısmının açılışı oldu ve hamdolsun İl Özel İdaremiz Arıkonak-Aksu-Grup yolu, bunun asfaltı yapıldı. Bunun yanında hamdolsun Yarpuzlu-Geçitli yol genişlemesi bitirildi. İlçe Emniyet Amirliğinin hizmet binası, lojmanları, tarım sulama tesisi, çeşitli köy ve mezralarımızın içme suyu projeleri de yine İl Özel İdaremiz tarafından tamamlandı. Ulaştırma Bakanlığımız ilçe girişindeki heyelan önleme projesini o da bitirdi. Milli Eğitim Bakanlığımız ilçemize ilkokul, ortaokul, anaokulu, imam hatip ortaokulu ile 200 öğrencili yatılı ilköğretim bölge okulu pansiyon binası ve 170 öğrenci kapasiteli kız öğrenci yurdunu kazandırdı.  Tabii bu arada bir özel sektör firmamızca bölgemize kazandırılan değerli kardeşlerim, 125 trilyon liralık yatırım bedeli olan rüzgar enerji santralinin açılışını da bu vesileyle yapıyoruz. Şuradan şimdi onları görüyorum. Enerji üretiyor bu, enerji, onlar boşuna dönmüyor. Kardeşlerim, aynı şekilde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Kalkınma Bakanlığımızın hayata geçirdikleri projelerin resmi açılışlarını da bugün gerçekleştiriyoruz.”

Konuşmasında Sincik’in aynı zamanda çiğ köftenin merkezi olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sincik’in sadece Türkiye’ye değil, yurt dışına da hitap ettiğini söyledi.

Tüm Haberler