15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan’dan, Washington Büyükelçiliğinin Düzenlediği “Kadına Karşı Şiddetle Mücadele” Etkinliğine Özel Mesaj

14.04.2015
Emine Erdoğan’dan, Washington Büyükelçiliğinin Düzenlediği “Kadına Karşı Şiddetle Mücadele” Etkinliğine Özel Mesaj

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği, Türkiye’de kadının toplumdaki yeri, Türk insanının kadına şiddete bakış açısının Amerikalılarla paylaşılması ve bu konudaki yanlış algıların düzeltilmesi amacıyla ABD’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Vital Voices ile birlikte 14 Nisan 2015 Salı akşamı bir etkinlik düzenledi.

Kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık oluşturulması ve Türkiye’nin bu konuya atfettiği önem ve hassasiyetin ABD kamuoyuyla paylaşılması amacıyla düzenlenen “Together Through Time; Turkey’s Voice for Women” (Zaman İçinde Birlikte; Kadınlar İçin Türkiye’nin Sesi) temalı etkinlikte modacı Cemil İpekçi’nin “Ottoman” adlı koleksiyonu da sergilendi.

Etkinliğe Vital Voices Yönetim Kurulu Başkanı Susan Ann Davis, kadına karşı uygulanan şiddetten sorumlu Beyaz Saray Danışmanı Caroline Bettinger-Lopez ile Washington’daki Türk toplumunun ileri gelenleri, insan hakları ile kadın hakları konularında çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Amerikalı modaseverler katıldı. ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın da mesajının okunduğu etkinlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın mesajına yer verildi.

Emine Erdoğan mesajında, “Din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın yeryüzünün her neresinde olursa olsun, şiddetin her türlüsüne karşıyız ama özellikle de kadına karşı şiddeti insanlığa ihanet kabul ediyoruz. Hakları, umutları ve gelecekleri ellerinden alınan bütün kadınların yanında olduğumuzu büyük bir kararlılıkla ifade ediyoruz” dedi. Türkiye’de kadının son on iki yılda elde ettiği kazanımlara değinen Emine Erdoğan, kadın sorunları kapsamında tüm dünya ile birlikte kadına yönelik şiddetle mücadelenin de sürdürüldüğünü ifade etti.

Tüm Haberler