15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, KADEM’in Sakarya Temsilciliğini Ziyaret Etti

11.04.2015
Emine Erdoğan, KADEM’in Sakarya Temsilciliğini Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sakarya ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, KADEM’in Sakarya Temsilciliğini ziyaret etti. Sakarya Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen toplu açılış törenine katılıp vatandaşlarla buluşan Emine Erdoğan, daha sonra da restorasyon çalışmaları hakkında bilgi almak üzere Adapazarı ilçesinde bulunan tarihî Millet Hamamı’nı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın il ziyaretlerine eşlik eden ve ziyaretleri sırasında sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile buluşmaya özel önem veren Emine Erdoğan, Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM’in Sakarya temsilciliğine bir ziyaret gerçekleştirdi.


Burada dernek temsilcileri ve Sakarya Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi üyeleri ile bir araya gelen Emine Erdoğan, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı, kadın sorunları konusunda fikir-alışverişinde bulundu. Emine Erdoğan, kadın sorunlarının bölgesel şartlara göre değişebileceğini, her bölgede aynı dille mücadele edilemeyeceğini, bu nedenle sivil toplum kuruluşlarının yerel teşkilatlanmalarının çok önemli olduğunu söyledi.

Toplantı sonunda dernek yetkilileri tarafından Emine Erdoğan’a, özel önem verdiği ağaçlandırma çalışmalarına katkı olarak, fidan dikim sertifikası takdim edildi.

Emine Erdoğan daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Sakarya Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen toplu açılış törenine katıldı, vatandaşlarla buluştu.

TARİHÎ MİLLET HAMAMI ZİYARETİ

Emine Erdoğan, daha sonra restorasyon çalışmaları hakkında bilgi almak üzere Adapazarı ilçesinde bulunan tarihî Millet Hamamı’na gitti. İlçenin ayakta kalabilmiş nadir tarihi eserlerinden birisi olan Millet Hamamı, 18.yy’dan kalma olup, klasik Osmanlı hamamlarının tüm özelliklerini yansıtıyor. 1999 Adapazarı Depremi sonrası tahribata uğrayıp kullanıma kapatılan hamamın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından restore edilmesi planlanıyor.

Ziyareti sırasında yetkililerden çalışmaları hakkında bilgi alan Emine Erdoğan, uygulamanın aslına uygun yapılmasına dair hassasiyetlerini paylaştı ve bu konuda yetkililerden özel ihtimam gösterilmesini isteyerek süreci takip edeceğini söyledi.

Tüm Haberler