15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan’ın Elazığ Programı

20.02.2015
Emine Erdoğan’ın Elazığ Programı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elazığ ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, 20 yaşında SSP hastalığıyla mücadele eden Gamze Atmalı’yı evinde ziyaret etti. Gül Başak Çocuk Evi’ni de ziyaret edip burada devlet koruması altında yaşayan çocuklarla yakından ilgilenen Emine Erdoğan, daha sonra da Harput Kalesi’ni gezdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, Elazığ’da yaşayan 20 yaşındaki Gamze Atmalı’yı evinde ziyaret etti. 7 yaşında iken, modern tıbbın çare bulamadığı SSP hastalığına yakalanan Atmalı, 13 yıldır hastalıkla pençeleşiyor ve annesi Sabiha Atmalı ile babası Adil Atmalı’nın fedakârlıklarıyla hayata tutunmaya çalışıyor.

Ziyaret, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı rüyasında gördüğünü söyleyen anne Sabiha Atmalı’nın, Emine Erdoğan’ın Harput Kalesi ziyareti sırasında, yolunun kesişmesi ve Emine Erdoğan’ı evlerine davet etmesi sonucu gerçekleşti. Emine Erdoğan, daveti geri çevirmeyerek genç kız Gamze Atmalı’yı ziyaret etti, ailenin sıkıntılarını dinledi ve genç kızın hastalığı ile ilgili her türlü tıbbi yöntemin denenmesi konusunda takipçi ve destekçi olacağını söyledi.

EMİNE ERDOĞAN, GÜL BAŞAK ÇOCUK EVİ’NDE ÇOCUKLARLA YAKINDAN İLGİLENDİ

Elazığ’da Gül Başak Çocuk Evi’ni de ziyaret eden Emine Erdoğan, burada devlet koruması altında yaşayan çocuklarla yakından ilgilendi. Çocukların güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşıyor olması karşısında memnuniyetini dile getiren Emine Erdoğan, çocukların aile boşluğunu en iyi şekilde doldurmak konusunda devletin büyük bir çaba içinde olduğunu ifade etti.

Emine Erdoğan, ayrıca Harput Kalesi’ni dolaştı ve bölgenin tarihî özellikleri hakkında bilgi aldı.

Tüm Haberler