15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Somali’de

25.01.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan Somali’de

 

Cibuti temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî bir ziyaret gerçekleştirmek için Somali’ye gitti.

Afrika Boynuzu ülkeleri ziyaretinin ikinci durağı olan Cibuti'de temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ı, Cibuti Ambouli Havalimanı'ndan, Cibuti Cumhurbaşkanı İsmail Ömer Guelleh ile eşi Kadra Mahamud Haid, Türkiye'nin Cibuti Büyükelçisi Hasan Yavuz ve diğer yetkililer Mogadişu’ya uğurladı.

Cibuti’den Somali’ye gelişlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı Aden Adde Uluslararası Havalimanı’nda, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ve Eşi Qamar Ali Omar karşıladı.

YENİ TERMİNAL BİNASI AÇILIŞI

Karşılamanın ardından Havalimanı Yeni Terminal Binası’na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Mahmud, terminal binasının açılışını gerçekleştirdiler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta yaptığı konuşmada, Terminal binasının açılışında bir arada bulanmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Terminal binasını çok sıkıntılar çekmiş olan Somali’mize hayırlar getirmesini Allah’tan temenni ediyorum” dedi. Aden Havalimanı’nın yapımını üstlenen Kozuva Şirketler Grubu’na teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, başarılarının artarak devam etmesi dileğini ifade etti.

Tüm Haberler