15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekvator Ginesi'nde

20.11.2014
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekvator Ginesi'nde

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi"ne katılmak üzere Ekvator Ginesi'nde bulunuyor.

Ekvator Ginesi'nin başkenti Malabo’da, havalimanına gelişinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ı, Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasogo ve eşi resmî törenle karşıladı.

Karşılamada, Türkiye'nin Yaounde Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan ve eşi Tülay Doğan ile diğer yetkililer de hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan temasları çerçevesinde, 2. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi’nin yapılacağı Sipopo Kongre Merkezi'nde Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı Mbasogo ile görüştü.

Görüşmeye Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da eşlik etti.

Gerçekleştirilen heyetlerarası görüşmeden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı Mbasogo ile birlikte bir Türk firması tarafından inşa edilen Sipopo Alışveriş Merkezi şantiyesinde incelemelerde bulundu.

ZİRVE ONURUNA RESMÎ AKŞAM YEMEĞİ

Daha sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı Mbasogo’nun ev sahipliğinde, Sipopo Kongre Merkezi’nde düzenlenen II. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi resmî akşam yemeği gerçekleştirildi.

Yemeğe, Afrika Birliği Dönem Başkanı Moritanya, eski Dönem Başkanı Etiyopya, Cezayir, Nijerya, Güney Afrika, Senegal, Libya, Zimbabve, Kenya, Gana, Çad, Kongo Demokratik Cumhuriyeti temsilcileri ile zirvede gözlemci sıfatıyla yer alan 32 Afrika ülkesi delegasyonu katıldı.

Yemek öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moritanya Cumhurbaşkanı Muhammed Veled Abdülaziz ve Benin Cumhurbaşkanı Thomas Boni Yayi ile ayrı ayrı görüştü.

Tüm Haberler