15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhuriyetin Kuruluşunun 91. Yıl Dönümü Kutlu Olsun

29.10.2014
Cumhuriyetin Kuruluşunun 91. Yıl Dönümü Kutlu Olsun

 

Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yıl dönümü nedeniyle Anıtkabir’de düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, mozoleye çelenk koydu, Büyük Önder Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu ve şeref defterini imzaladı.

Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yıl dönümü nedeniyle Anıtkabir’de düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mozoleye çelenk koydu ve Büyük Önder Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet erkânı, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesinin bulunduğu bölüme geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk’ün mozolesine çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Misak-ı Millî Kulesi’ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada bulunan şeref defterine şunları yazdı:

“Aziz Atatürk,

Başkanlığınızda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilan ettiği, milletimizin en büyük eseri,  aynı zamanda gurur ve iftihar kaynağımız olan Cumhuriyetimiz, bugün 91.yılına ulaştı.

91 yıllık azimli ve kararlı mücadelenin neticesinde bugün Türkiye Cumhuriyeti, ekonomisiyle, demokratik standartlarıyla, barışa, insan hak ve özgürlüklerine atfettiği değerlerle bölgesinin ve dünyanın saygın bir devleti konumuna yükselmiş, dünyada örnek alınan ve takdirle izlenen ülkeler arasında yerini almıştır.

Cumhuriyetimizin ilk Cumhurbaşkanlığı vazifesini ifa ederken, millî iradenin tam anlamıyla tecellisi yönünde hassasiyetinizi her fırsatta ifade etmiş, demokrasiye geçiş yönünde girişimlerde bulunmuştunuz.

Büyük bir iftiharla belirmeliyim ki, 91. yılında Türkiye Cumhuriyeti çok partili hayatı içselleştirmiş, millî iradeyi yüceltmiş, demokrasisinin standartlarını ileri seviyelere taşımış, istisnasız herkesin Cumhuriyeti olma yönünde tarihî adımlar atılmıştır. Cumhurbaşkanı’nın halkın doğrudan oylarıyla seçilmesi de bu sürecin tamamlayıcı adımlarından biri olmuştur.

91. kuruluş yıl dönümünde halkın doğrudan oylarıyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olarak, aziz hatıranızı yâd ediyor, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, milletimizin Cumhuriyet Bayramı hayırlı olsun diyorum. Ruhunuz şâd olsun.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI’NDA TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’de düzenlenen törenin ardından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhuriyetin 91. yıl dönümü dolayısıyla tebrikleri kabul etti.

Tüm Haberler