15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Riga’da Resmî Törenle Karşılandı

23.10.2014
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Riga’da Resmî Törenle Karşılandı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî bir ziyaret için bulunduğu Riga’da, Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins tarafından, Cumhurbaşkanlığı ikametgâhı olarak kullanılan tarihî “House of Blackheads” binasında resmî törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanlığı ikametgâhı olarak kullanılan tarihî “House of Blackheads” binasına gelişlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı, Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins ve eşi Dace Seisuma karşıladı.

Resmî karşılama töreninde, iki ülke millî marşlarının çalınmasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Letonya Cumhurbaşkanı Berzins tören kıtasını selamladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE CUMHURBAŞKANI BERZINS BAŞ BAŞA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, daha sonra şeref defterini imzaladı. Şeref defterine, Cumhurbaşkanı olarak dost ve müttefik Letonya’ya yaptığı bu ziyaretin, iki ülke arasındaki ilişkiler ve iş birliğinin daha da güçlenmesini sağlayacağına inandığını yazan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Letonya Cumhurbaşkanı Berzins ile baş başa bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından da her iki Cumhurbaşkanı heyetler arası toplantıya başkanlık ettiler.

Tüm Haberler