15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afganistan’da

18.10.2014
Cumhurbaşkanı Erdoğan Afganistan’da

 

Resmî bir ziyaret gerçekleştirmek üzere Afganistan’da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Başkanı Eşref Gani tarafından Kabil Devlet Başkanlığı Sarayı’nda askerî törenle karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1968’den bu yana Afganistan’a Cumhurbaşkanı düzeyindeki ilk ziyareti gerçekleştiriyor.

Kabil Uluslararası Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Türkiye’nin Kabil Büyükelçisi İsmail Aramaz ve Afgan yetkililer karşıladı.

Havalimanından Kabil Devlet Başkanlığı Sarayı’na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Devlet Başkanı Eşref Gani tarafından askerî törenle karşılandı. Törende, millî marşların dinlenmesinin ardından onur kıtasını denetleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Afganistan Devlet Başkanı Gani, iki ülke bayrağını selamladı. Daha sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Afganistan Devlet Başkanı Gani, başa görüşmeye geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız eşlik ediyor.

Tüm Haberler