15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, “Uluslararası Çocuk Buluşması” Nedeniyle Türkiye’de Bulunan Çocuklarla Bir Araya Geldi

16.10.2014
Emine Erdoğan, “Uluslararası Çocuk Buluşması” Nedeniyle Türkiye’de Bulunan Çocuklarla Bir Araya Geldi

 

“Uluslararası Çocuk Buluşması” nedeniyle Türkiye’de bulunan çocukları öğle yemeğinde kabul eden Emine Erdoğan; Tanzanya, Lübnan, Yemen, Suriye, Bosna-Hersek ve Pakistan’dan gelen çocuklarla sohbet etti. Çocuklarla yakından ilgilenen Emine Erdoğan, onları ileride yüksek mevkilerde görmeyi arzu ettiğini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Konutu’nda “Uluslararası Çocuk Buluşması” için Türkiye’ye gelen çocuklardan oluşan grubu kabul etti.

Aralarında Erdoğan ailesinin desteklediği çocukların da bulunduğu heyet, Cumhurbaşkanlığı Konutu’na geleneksel kıyafetleriyle geldi. Çocukları öğle yemeğinde ağırlayan Emine Erdoğan Tanzanya, Lübnan, Yemen, Suriye, Bosna-Hersek ve Pakistan’dan gelen çocuklarla sohbet etti.

EMİNE ERDOĞAN, ÇOCUKLARLA SOHBET ETTİ

Emine Erdoğan’ın sohbet ettiği, iki yıl önceki iç savaşta babasını kaybeden Suriyeli çocuk Haitham, Hatay Reyhanlı Kampı’nda misafir ediliyor. Haitham, kamptaki Türkçe derslerine katıldığını ve bir an önce Türkçeyi akıcı konuşabilecek şekilde öğrenmek istediğini ifade etti. Erdoğan ailesinin desteklediği çocuklardan biri olan ve beş yıl önce babasını kaybeden Tanzanyalı Raya ise, annesi ve beş kardeşi ile Zanzibar’ın bir köyünde yaşıyor. Emine Erdoğan’ın geleceğe dair planlarını sorduğu 10 yaşındaki Raya büyüyünce öğretmen olmak istediğini söyledi.

“SİZLERİ İLERİDE YÜKSEK MEVKİLERDE GÖRMEYİ ARZU EDERİM”

Konuk edilen grubun içinde Trabzon’dan gelen çocuklar da yöresel kıyafetleriyle renkli görüntüler sergiledi. Çocuklar ile ilgili faaliyetler ve eğitim çalışmaları hakkında sivil toplum kuruluşu yetkililerinden bilgi alan Emine Erdoğan, sadece belli kurumların değil, yetimlerin toplumun ortak sorumluluğu olduğunu söyledi. Ziyarete gelen çocuklara başarılar dileyen Emine Erdoğan, “İleride, Allah ömür verirse, sizleri yüksek mevkilerde görmeyi arzu ederim” dedi.

Çocuklar Emine Erdoğan’a Yemen ve Bosna’dan kahve, geleneksel dokumalar ve kumaş hediye etti.

Emine Erdoğan ile hatıra fotoğrafı çektiren çocuklar, Cumhurbaşkanlığı Konutu’ndan hediyelerle uğurlandı. Kabulde, çocuklara kol saati, Türkiye haritalı yap-boz ve doğal ürünlerden üretilmiş elma şekeri hediye edildi.

Tüm Haberler