15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, ‘Gönül Elçileri Projesi Sertifika Töreni’ne Katıldı

11.10.2014
Emine Erdoğan, ‘Gönül Elçileri Projesi Sertifika Töreni’ne Katıldı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen “Gönül Elçileri Projesi” Koruyucu Aile Sertifika Töreni’nde bir konuşma yaparak, “81 vilayetimizdeki gönül elçilerinin, her çocuğa, her ihtiyaç sahibine el uzatacağına inanıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rize’de bulunan Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile birlikte "Gönül Elçileri Projesi Koruyucu Aile Sertifika Töreni’ne katıldı. Törende yaptığı konuşmada Emine Erdoğan, 2012 yılında başlayan projede çok önemli başarılar sağlandığını belirterek, bununla ilgili daha çok çalışılması gerektiğini vurguladı. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerinin son günlerde çok daha iyi anlaşıldığını ifade eden Emine Erdoğan, yoksulluğun sadece ekonomik sonuçlar doğurmadığını belirtti.

“İŞSİZLİK, SADECE PARA İLE İLGİLİ NETİCELERE YOL AÇMIYOR”

Emine Erdoğan, "İşsizlik, sadece para ile ilgili neticelere yol açmıyor. Bu ve benzeri sorunların çok ciddi ekonomik sorunların yanında sosyal sorunları da araladığını görüyoruz. Son birkaç gün içinde Türkiye genelinde yaşanan talihsiz hadiseler aslında bu sosyal sorunların bir tezahürüdür" dedi.

Mutsuzluk, eğitimsizliğin, anne ve babaların çocuklarına karşı ilgisizliğinin, umutsuzluk ve istismarın, gençlerin özellikle de çocukların sokaklarda bir şiddet aracı olarak kullanılmaları sonucunu doğurduğunu ifade eden Emine Erdoğan, "Maalesef, anne babaların sahip çıkmadığı çocuklara terör örgütleri sahip çıkmaktadır" diye konuştu.

Toplumun kendi haline terk ettiği çocuklara istismarcıların sahip çıktığına dikkati çeken Emine Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Kendi haline bırakılan, kendi kaderine terk edilen, sevgiden, şefkatten ve eğitimden yoksun büyüyen her çocuk, umutsuzluk ve karamsarlık içinde toplum için bir tehdit olacaktır. Çocuklardan sevgiyi esirgeyen bir toplum, asla mutlu ve huzurlu bir toplum olamaz. İçindeki kimsesizlere, muhtaçlara, gariplere, engelli ve yaşlılara sahip çıkmayan bir toplum asla erdemli bir toplum olamaz."

“GÖNÜL ELÇİLERİ PROJESİNİ NE KADAR YAYGINLAŞTIRIRSAK, GELECEĞİMİZ DE O KADAR AYDINLIK OLACAKTIR”

Gönül Elçileri’nin kutsal bir vazife yapmasının yanında, geleceği de teminat altına aldığına işaret eden Emine Erdoğan, "Bu projeyi ne kadar yaygınlaştırırsak geleceğimiz de o kadar aydınlık olacaktır. Projeyi ihmal edersek sokakların huzurunu bozan daha çok vandal ortaya çıkacaktır. 81 vilayetimizdeki gönül elçilerinin, bu sorunla her anne, her çocuğa, her ihtiyaç sahibine el uzatacağına inanıyorum" dedi.

Koruyucu aileler adına Emine Erdoğan ile Bakan İslam'a birer tablo hediye edilen törende, ildeki 70 koruyucu aileye sertifikaları verildi.

Tüm Haberler