15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

“Bizler Kardeşlik Bağlarımızı Daha Fazla Sıklaştıracak, Birbirimize Daha Çok Kenetleneceğiz”

11.10.2014
“Bizler Kardeşlik Bağlarımızı Daha Fazla Sıklaştıracak, Birbirimize Daha Çok Kenetleneceğiz”

Rize'nin Güneysu İlçesi’nde babasının adını taşıyan Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan İmam Hatip Lisesinin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneysu’nun kendi bağrından, toprağından, kendi evlatları içinden bir Cumhurbaşkanı çıkardığını belirterek, “Güneysulu olmakla iftihar ettim, İnşallah milletimin ve ülkemin hizmetkârı, Cumhurbaşkanı olarak Güneysu'nun da şahsımla iftihar etmesini sağlayacak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mahcup etmeyeceğim” dedi.

 

Rize'nin Güneysu İlçesi’nde babasının adını taşıyan Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan İmam Hatip Lisesinin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneysu’nun kendi bağrından, toprağından, kendi evlatları içinden bir Cumhurbaşkanı çıkardığını belirterek, “Güneysulu olmakla iftihar ettim, İnşallah milletimin ve ülkemin hizmetkârı, Cumhurbaşkanı olarak Güneysu'nun da şahsımla iftihar etmesini sağlayacak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mahcup etmeyeceğim” dedi.

Okula gelişinde Güneysulular tarafından yoğun ilgi ve sevgi gösterileriyle karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hemşehrilerini en kalbi duygularla selamladığını belirterek, Güneysu ve Hopalılara 10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçiminde şahsına verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Seçimde, Adıyaman'ın Sincik ilçesinden sonra yüzde 92'lik oy oranıyla kendisine en yüksek destek veren ikinci ilçe olduğu için Güneysu'ya ayrıca teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Güneysu'nun başarısı sadece bu kadar değil. Güneysu kendi bağrından, toprağından, kendi evlatları içinden bir Cumhurbaşkanı çıkardı. İlk defa doğrudan seçimle iş başına gelen Cumhurbaşkanı’nın memleketi oldu. Şahsen Güneysulu olmakla iftihar ettim, İnşallah milletimin ve ülkemin hizmetkârı, Cumhurbaşkanı olarak Güneysu'nun da şahsımla iftihar etmesini sağlayacak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mahcup etmeyeceğim. Rabbim sizlerden razı olsun, Rabbim desteğinizi, azminizi, gayretinizi daim kılsın" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Baba ocağı Güneysu'yu Cumhurbaşkanı olarak ilk kez ziyaret ettiğini, bir başka heyecanı da babası Güneysulu, Dumankayalı eski adıyla Pilihozlu, İstanbullu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İHL'nin açılışı dolayısıyla yaşadığını kaydetti. Okulun yapımında emeği geçen herkese şükranlarını sunduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum babasının hatırasını yaşatmak için okula adını veren Kazancı ailesine de teşekkür etti.

OKULUN YAPIMINDA KAZANCI AİLESİNİN EMEĞİ

Okulun yapımı için 2 yıl önce protokol imzalandığını, 24 derslikli 800 öğrenci kapasiteli okul ile 372 yatak kapasiteli yurt binasının inşasının başlamasının üzerinden 2 yıl geçmeden yerel mimariyle yapılarak açılışının gerçekleştirildiğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, böyle bir eserin meydana gelmesi ve bunun tüm öğrencilerin hizmetine sunulmasından dolayı Kazancı ailesine bir kez daha teşekkür ettiğini bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, insanların er ya da geç öleceğini ama yapılan eserlerin, okulların oralarda yetişecek öğrencilerle hayatta kalacağını, bu öğrencilerin yetişmesine vesile olanların hep hayırla yad edileceklerini belirterek, "Bu okul ve yurt 2014-2015 eğitim-öğretim yılına yetiştirildi. Şu anda yavrularımız bu güzel, modern eğitim-öğretim yuvasında eğitime-öğretime başladılar, bu güzel eserin Güneysu'ya, Rize'ye, eğitim gören tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.

Bugün aynı törenle Hopa'da yapımı tamamlanan Hopa Anadolu İHL'nin de resmî açılışını gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 derslikli 720 öğrenci kapasiteli, kütüphanesi, yemekhanesi, 4 laboratuvarı, 2 toplantı salonu, müzik, resim odaları ve 320 kişilik spor salonuyla bu okulda da şu anda 400 öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan Hopa Anadolu İHL'ye yapılan canlı bağlantı ile okulu vatandaşlara anlatarak, yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

“77 MİLYON DAHA FAZLA SARILDIKÇA, DAYANIŞMA İÇİNE GİRDİKÇE BİRİLERİ RAHATSIZ OLUYOR”

Türkiye’nin bu süre boyunca büyük bir kardeşlik, huzur, güven ortamına kavuştuğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: " Büyüyen ekonomisi, aktif dış politikası, istikrarlı siyasi hayatıyla Türkiye Cumhuriyetimizin 100. yılı 2023'e çok daha gelişmiş, dinamik girmek için hazır hale geldi. Fakat bu istikrar, gelişme birilerini rahatsız etti, ediyor. Türkiye'nin bu kalkınmasını, gelişmesini hazmedemeyenler var. IMF'ye olan borcunu ödeyen bir Türkiye var, üstelik IMF'ye borç verir hale gelen bir Türkiye var. Merkez Bankasındaki döviz rezervini yükselten bir Türkiye var, bire beş artıran bir Türkiye var, bunlar rahatsız ediyor birilerini. Milli gelirini 230 milyar dolardan 820 milyar dolara çıkaran bir Türkiye var, bunlar rahatsız ediyor birilerini. Dış borcunu milli gelire oranla yüzde 73'ten yüzde 35'e düşüren bir Türkiye var, bunlar rahatsız ediyor birilerini. Başlattığımız kardeşlik projesi meyvelerini verdikçe, bu millet 77 milyonuyla birbirine daha fazla sarıldıkça, birbiriyle dayanışmaya girdikçe birilerini rahatsız ediyor. Asılsız, yersiz, temelsiz gerekçeler üretmeye başladılar. Gazetelerden, internetten Türkiye'yi istikrarsızlaştıracak ne varsa, hangi akıl almaz iftiralar varsa bunları adeta boca etmeye başladılar. Algı operasyonlarına, ülkemiz üzerinde ameliyatlara giriştiler. Gezi olaylarıyla sokakları karıştırmak istediler olmadı. 17 - 25 Aralık darbe girişiminde bulundular milletimizin feraset duvarına çarpıp yıkıldılar. Şimdi de 'Kobani' diyerek Türkiye'deki huzura, istikrara, güven ortamına ve kardeşliğe saldırıyorlar. Kobani ile Türkiye'nin ne alakası var, İstanbul'un ne alakası var, Ankara'nın ne alakası var? Kobani ile Siirt'in ne alakası var, Diyarbakır'ın ne alakası var, Bingöl'ün ne alakası var? 200 bin Kobani'deki Kürt kardeşimiz Türkiye'ye geldi de sığınmak istedi de içeri mi almadık? 200 bin Kobani'den gelen Kürt'ü bağrına basan, onları yediren, barındıran Türkiye'nin şu anda bir devleti var. Daha ne istiyorsunuz? Ama Suriye'ye, Irak'a girmek için tezkere müracaatında bulunan hükümete parlamentoda destek vermeyeceksin... Öbür taraftan kalkacak bir tanesi diyecek ki 'Sadece Kobani için bir tezkere hazırlayalım'. Al birini vur diğerine hiç bunların birbirinden farkı yok. İnanın bunların millet diye, bunların bayrak diye, bunların vatan diye, bunların devlet diye bir derdi yok, bunların tek derdi var karıştırmak. El vicdan derler, el insaf derler."

“MİLLETİMİZ KURULAN TUZAKLARI HER ZAMAN BOZMAYI BAŞARDI”

Güneydoğuda, doğuda 10 yıl önce bir tane doğru dürüst havalimanı olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hakkari'de havalimanı yapıyoruz, her gün bakıyorsunuz müteahhidin iş makinelerini yıkarlar, tehdit ederler ve durmadan müteahhit değiştiriliyor. Niye? Havalimanını yapacağız diye. Biz bu kadar kararlılık içerisindeyken onların yaptığı sürekli, bir taraftan dağa adam kaçıracaksın bir diğer taraftan yatırımları durdurmaya çalışacaksın bir taraftan da diyeceksin ki 'Bunlar Kürtleri ihmal ediyor'. Kürtleri ihmal eden sizsiniz. Kürtlere ihanet eden sizsiniz. Siyasi uzantılar da bu işin içinde. Güneysu ilçemizden Hopa'ya sesleniyorum, gayet müsterih olun. Türkiye yağmacıların, Vandalların çarkına kapılacak bir ülke değil" dedi. Böyle nice tuzağa maruz kaldıklarını ve o tuzakların her birini millet olarak bozmayı başardıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, asker, polis, istihbarat ve yargı mensuplarının bu hadiseleri engellemek, hesap sormak için fedakârca çalıştıklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bingöl'de polislerimize alçakça saldıranlar anında ölü olarak yakalandılar. Bayrağımıza saldıran hainler anında yakalandılar. Kirli saldırı hazırlığında bulunanlar suçüstü yakalandılar. Hepsinden hesap sorulacak, hepsine gereken cevap en net şekilde verilecek" dedi.

“MİLLETİMİZ HUZURUMUZU BOZMAK İSTEYENLERİN OYUNLARINA GELMESİN”

Konuşmasında "Milletimizden rica ediyorum, huzurumuzu bozmak, Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak isteyenlerin oyunlarına gelmesinler" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Gençlerimiz sabotajlara karşı ağırbaşlı tutumunu, itidallerini bozmasınlar. Vandallar, yağmacılar sokakları karıştırdıkça bizler kardeşlik bağlarımızı daha da sıklaştıracak, birbirimize daha çok kenetleneceğiz. Güneysulu, Hopalı kardeşlerimin de destekleriyle inşallah bu tuzakların hepsi boşa çıkacak. Türkiye'nin kaybedecek bir saniyesi yok. Bu engelleri, bu tahrikleri aşacak, aydınlık geleceği çok daha hızlı, çok daha sağlıklı ve emniyetli şekilde inşa edeceğiz. Rabbim, yardımını bizlerden inşallah eksik etmesin. Yolumuz, bahtımız açık olsun." Rize'nin 10 Ağustos seçimlerinde 81 vilayet içinde en yüksek desteği veren il olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'nin kendisini gururlandırdığını ifade ederek, "Şimdi Rize'de hem toplu açılış yapacak hem de merkez ve ilçelerine şükranlarımızı ifade edeceğiz. İnşallah baba ocağı Rize'de ve Güneysu'da bundan sonra fırsat buldukça yine sizlerle sohbet edeceğiz, hasbihal edeceğiz" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN İŞ ADAMI KAZANCI'YA PLAKET

Törene, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Rize Valisi Ersin Yazıcı, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu ve diğer ilgililer katıldı.

Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, okulu yaptıran hayırsever işadamı Ali Metin Kazancı'ya plaket verdi. Okul ile ilgili ziyarette, yetkililerden bilgi alan Erdoğan, Arapça dersine girdi ve öğrencilerle fotoğraf çektirdi. Okuldan ayrılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Osmanlı Derneği üyelerince üzerinde "Recep Tayyip Erdoğan Konağı" yazan iki katlı, eski Osmanlı evi maketi hediye edildi.

Programın tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı otobüsü ile Güneysu'dan Rize’ye gitmek üzere hareket etti.

Tüm Haberler