15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sıdıka Tayyar Hatun Camisi'nin Açılış Törenine Katıldı

07.10.2014
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sıdıka Tayyar Hatun Camisi'nin Açılış Törenine Katıldı

 

Gaziantep İslahiye'de Sıdıka Tayyar Hatun Camisi'nin açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara hitaben, "Sizin, şu coşkunuz, heyecanınız bir şeyi gösteriyor; 'Biz biriz, kardeşiz' diyorsunuz. 'Hep birlikte Türkiye'yiz' diyorsunuz. İşte, bizi biz yapan ve güçlü kılan da zaten bu" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep İslahiye'de Sıdıka Tayyar Hatun Camisi'nin açılış törenine katıldı ve bir konuşma yaptı.

Konuşmasında vatandaşların bayramını kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan olduğu dönemde İslahiye'ye gelme sözü verdiğini, ancak planlanan günde aşırı sis olması dolayısıyla bunu gerçekleştiremediklerini hatırlatarak, ilçeye Cumhurbaşkanı olarak gelmesinin nasip olduğunu ifade etti.

"YARATILANI YARATANDAN ÖTÜRÜ SEVERİZ"

“Şamil Tayyar kardeşimin merhume valideleri adına yapılmış olan Sıdıka Tayyar Hatun Camisi'nin de açılışını yapmak nasip oldu" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü, "Kardeşlerim, şu birliğiniz beraberliğiniz bir anda gerçekleşti. Hemen, muhacir kardeşlerimizi ziyaret ederken Belediye Başkanımıza 'Hemen hazırlık yapın, ziyaretimizi gerçekleştirelim' dedik. Sizin, şu coşkunuz, heyecanınız bir şeyi gösteriyor; 'Biz biriz, kardeşiz' diyorsunuz. 'Hep birlikte Türkiye'yiz' diyorsunuz. İşte, bizi biz yapan da zaten bu. Bizi güçlü kılan da zaten bu. Bizi ayıramayacaklar, bizi, bölemeyecekler. Bize, bu ülkede Türk'ü, Arap'ı, Kürt'ü ile aklınıza ne gelirse... Çünkü, biz yaratılanı yaratandan ötürü severiz. Kimseyi, bir kenara koymadık. Herkesi sadece Allah için sevdik."

"MAKAMLAR GELİP GEÇİCİDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, makamların ve mevkilerin gelip geçici olduğunu vurgulayarak, "Cumhurbaşkanı olsan ne olur, Başbakan olsan ne olur, Bakan olsan ne olur? Bir gün ölecek misin, öleceksin. İki metre mezara koyacaklar" dedi. Islahiye’deki şehitliğe dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitlerin de yaşarken güçlü ve sağlam olduklarını, ancak yaşamlarını yitirdiklerini belirterek, "Bunların içinde şehitler var ve bu şehitlikte onlar defnedilirken hoca efendi ne diyor 'Er kişi niyetine' diyor ve oraya defnediyor. Şehitlerimizin makamı yücedir, ama bizlerin makamı kim bilir nerede? Rabbim, İnşallah bizleri de Sevgili Habibimin o sancağı altında toplananlardan eder. Hep söyledik, 'Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece' dedik ve gideceğiz gündüz gece" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslahiye'de bir değişimin başladığını, değişimin yollarda, ara sokaklarda olduğunu söyledi. İslahiye'yi kısa zamanda çok daha farklı bir ilçe olarak görmeyi istediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: "Çünkü, İslahiye'ye bu yakışır. İslahiye'de bu sorumluluğu verdiğiniz kardeşleriniz, inanıyorum ki size mahcup olmayacaktır. İnşallah, çok daha modern bir İslahiye'yi sizlerin hizmetine sunacaklardır, bundan hiç şüphem yok."

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını, şehitlerin ruhuna birer Fatiha gönderdiğini ifade ederek, daha anlamlı günlerde İslahiye halkıyla buluşmak istediğini, herkesi Allah'a emanet ettiğini belirterek tamamladı.

GARNİZON KOMUTANLIĞI, VALİLİK VE BELEDİYEYİ ZİYARET

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'te 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı ile valilik ve belediyeyi ziyaret etti.

İslahiye'deki Suriyeli sığınmacıları ziyaretinin ardından Gaziantep'e geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5. Zırhlı Tugay Komutanlığını ziyaret etti ve Tuğgeneral Cemalettin Doğan'dan komutanlık faaliyetleri hakkında brifing aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Gaziantep Valiliğine geçti. Vali Erdal Ata tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, valilik binası önünde kendisini bekleyen vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Daha sonra da valilik binası yakınındaki Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına yürüyerek geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediyeyi ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Gaziantep’te şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlaştı.

Gaziantep’teki temas ve incelemelerini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'ya döndü.

 

Tüm Haberler