15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Nimet Kaya'nın cenaze törenine katıldı

28.07.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Nimet Kaya'nın cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, trafik kazasında hayatını kaybeden İstanbul Tillolular Derneği Başkanı Mehmet Nimet Kaya'nın Fatih Camii’ndeki cenaze törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada, merhumu Unkapanı'ndan tanıdığını belirterek, "O zaman ben de gıda piyasasında çalışıyordum ve Hacı Nimet ağabeyimiz de gıda piyasasında gıda toptancılığı yapıyordu. Oradan gelen bir hukukumuz var. Ehli hâl bir ağabeyimizdi ve o günden bugüne de hukukumuzu devam ettirdik, bugünlere geldik" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaya'yı böyle bir eceli kaza ile şimdi Hakk'a uğurladıklarını ifade ederek şöyle devam etti: "Tezkiyeleri yaptınız, tezkiyeleri yaptık. Hocamızdan da Allah razı olsun. Sizlerden de Allah razı olsun. Yarın sabah itibariyle de Tillo'ya, yine kendi topraklarına yolcu edilecek. Ben hepinizden bu gösterdiğiniz ilgi, alaka sebebiyle Allah razı olsun diyorum. Biz, Allah için Nimet ağabeyimizi çok sevdik. Allah razı olsun, o da bizleri sevdi. Bayramlar gelir geçerdi, muhakkak birbirimizi arardık. Mübarek geceler gelir, geçer, arardık. Böyle de bir hukukumuz vardı. Rabbim bu hukukumuzu sevgili Habibi'nin Livaü'l-hamd ismiyle müsemma sancağı altında buluşmayı da orada haşru cem olmayı da nasip eylesin."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tabutunu omuzladığı Kaya'nın cenazesi, defnedileceği Siirt'in Tillo ilçesine gönderildi. Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya'nın da babası olan Mehmet Nimet Kaya için düzenlenen cenaze töreninde, merhumun oğulları Rıdvan ve Ömer Kaya, kızları Nafiye Zeynep Arslan ve Emine Aydın ile torunları taziyeleri kabul etti.

Tüm Haberler