15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rasim Özdenören’in cenaze törenine katıldı

24.07.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rasim Özdenören’in cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibi, edebiyatçı Rasim Özdenören’in Eyüp Sultan Camii’ndeki cenaze törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze namazının kılınmasının ardından yaptığı konuşmada, Rasim Özdenören’in “Yedi Güzel Adam”ın sonuncusu olduğunu hatırlattı.

Özdenören’i hep birlikte Hakk’a uğurladıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Rabbim bizleri sevgili habibinin ‘liva-ül hamd’ ismiyle müsemma sancağı altında haşrü cem eylesin. Tüm ailesi, tüm onun izleyenleri, okurları, hep birlikte tezkiyemizi yaptığımız gibi inşallah Rasim Ağabeyimizin ebedi âlemde birlikte olmak, onun eserleriyle onu yaşamak, bizler için çok daha farklı olacak, bizlere ayrı bir güç katacaktır, buna inanıyoruz. Çok çok farklı bir insan, adeta medeniyetimizin inşasında ayrı bir konumu, ayrı bir yeri olan insan. Böyle bir ağabeyimizi, böyle bir büyüğümüzü bugün hep birlikte Hakk’a uğurluyoruz. Sizlerin buradaki tezkiyesi zaten onun için her şeyi ifade ediyor. Çok fazla söze hacet yok.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Özdenören'in tabutuna omuz verdi.

Tüm Haberler