15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Altındağ Bebek Kütüphanesi’nin açılışını yaptı

02.02.2022
Emine Erdoğan, Altındağ Bebek Kütüphanesi’nin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Altındağ Belediyesinin iş birliğinde yapılan Altındağ Bebek Kütüphanesi’nin açılışına katıldı.

Karapürçek Mahallesi’ndeki kütüphanenin açılış kurdelesini, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam ve diğer ilgililerle kesen Emine Erdoğan, “Tüm Ankaralılara hayırlı olmasını diliyorum. Bebek kütüphanelerinin sayısının tüm Türkiye'de artırılmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Ardından kütüphaneyi gezerek yetkililerden bilgi alan Emine Erdoğan, burada oynayan bebek ve çocukları sevip onlara oyuncak hediye etti.

Emine Erdoğan, kütüphanedeki 7 yaşındaki Nisa Türkmen adlı çocukla “Sıfır Atık” oyununu oynayarak çocuklara atıkların nasıl ayrıştırılması gerektiğini anlattı.

Emine Erdoğan, daha sonra Masal Atölyesi’nde çocuklara, “Nasrettin Hoca ve Cimri Komşusunun Hikâyesi” kitabını okudu.

Emine Erdoğan, kütüphane çıkışı kendisini bekleyen vatandaşlarla da sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

BEBEK KÜTÜPHANESİ

Karapürçek Mahallesi'ndeki 510 metrekare müstakil binada oluşturulan Altındağ Bebek Kütüphanesi, Karapürçek ve Beşikkaya Mahallelerinde yaşayan yaklaşık 120 bin kişiye hizmet verecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca Türkiye genelinde açılması planlanan, bir nevi kültürel dönüşüm projesi niteliğinde olan “Bebek Kütüphaneleri” ile bebeklere ve ailelerine sağlanan ücretsiz hizmetlerle, erken çocukluk dönemine gelişimsel olarak destek verilmesi, bebeklere erken yaşlardan itibaren okuma alışkanlığı kazandırılması yönündeki faaliyetlere katkıda bulunulması ve mevcut bebek ve çocuk kütüphanelerinin sayıları, nitelikleri ve görünürlüklerinin artırılması amaçlanıyor.

Tüm Haberler