15 Temmuz

 

10 Soruda FETÖ

 

 

 

Emine Erdoğan, Antalya’nın Serik ilçesindeki Kadriye İlkokulunun kütüphanesinin açılışına katıldı

09.12.2021
Emine Erdoğan, Antalya’nın Serik ilçesindeki Kadriye İlkokulunun kütüphanesinin açılışına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Antalya’nın Serik ilçesindeki Kadriye İlkokulunun kütüphanesinin açılış programına katıldı.

Açılış programında öğrencilerle sohbet eden Emine Erdoğan, Millî Eğitim Bakanlığı meslek liselerinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yönelik geliştirilen hızlı antijen kit uygulamasının müjdesini verdi.

Test için Sağlık Bakanlığından onay beklediğini anlatan Emine Erdoğan, şunları söyledi: “Hem millî hem yerli hem de irite etmeden, sadece tükürük testiyle ve 15 dakikada sonucu elde edilen Kovid-19 testi için Sağlık Bakanlığına başvuruda bulunuldu. İnşallah Sayın Sağlık Bakanlığımız da buna en kısa zamanda cevap verirse halkımız adına ben gerçekten çok mutlu oldum.”

Ziyarette kendisini eşlik eden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e çalışmalarından dolayı teşekkür eden Emine Erdoğan, “Hem çocuklarımıza hem öğretmenlerimize kolaylık olacak. Bundan sonraki süreçte kapsamının daha da artmasını diliyorum. Bütün kurumlarımızda uygulanabilir hale gelirse çok mutlu oluruz” diye konuştu.

Uygulama hakkında bilgi veren Millî Eğitim Bakanı Özer'e de Bilim Kurulu onayını aldıktan sonra tedrici bir şekilde okul öncesinden başlayarak ilkokul 1, 2, 3 diye yavaş yavaş zorunlu maske uygulamasının kaldırılması için hazırlık içinde olduklarını söyledi.

Bunun için antijen kitlerinin yaygın olarak kullanılması gerektiğinin altını çizen Millî Eğitim Bakanı Özer, şunları söyledi: “Çocuklarımızı PCR gibi tahrip unsuru herhangi bir müdahale olmadan tükürükten 15 dakika içerisinde sonuçları alacak şekilde uygulayıp, güvenli bir ortamı sağladıktan sonra çocuklarımızı maskelerinden yavaş yavaş tedrici olarak kurtaracağız. İlk başlangıcı okul öncesinden başlayacağız.

Emine Erdoğan, Millî Eğitim Bakanı Özer'in güzel bir haber verdiğini belirterek, çocuklara hijyen kurallarına uymaları yönünde uyarıda bulundu.

Ziyarette bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da okullarda çevre bilincinin artırılması yönünde de çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Millî Eğitim Bakanlığıyla iş birliği içinde olduklarını dile getiren Kurum, “Millî Eğitim Bakanlığımız, çevre ve iklim değişikliğini bir ders olarak inşallah önümüzdeki yıl müfredata koyup, çocuklarımızı, gençlerimizi bilinçlendirecek." ifadesini kullandı. Kurum, okullara gerekli kitap desteğinde de bulunacaklarını bildirdi.

Emine Erdoğan da “Geleceğimiz için çevre ve iklim değişikliği konusunun bir ders olarak müfredata alınacak olması memnuniyet verici” dedi.

İki haftalık ara tatilde tüm öğretmenlere iklim değişikliği, çevre bilinci, sıfır atık konularında bilgilendirme yapılacağını, çevre bilincine öğretmenlerden başlayacaklarını ve daha sonra ders şeklinde müfredata koyacaklarını vurgulayan Millî Eğitim Bakanı Özer, bunun uzun vadeli bir yatırım olacağını kaydetti.

Tüm Haberler