Osman Köksal

Görev Süresi : 13.06.1960 - 25.10.1961

1918 yılında Çorum’da doğdu.

28 Şubat 1938’de Harp Okulu’nu bitirdi. Kurmay albay rütbesiyle, 22.7.1959-9.12.1959 tarihleri arasında Kara Kuvvetleri Personel Başkanlığı Kurmay Şubesi Müdürlüğü yaptıktan sonra, 10.12.1959-09.09.1961 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanlığını üstlendi. 13 Haziran 1960’tan 25 Ekim 1961’e kadar Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği yaptı. Bir süre Genel Sekreterlik ile Muhafız Alayı Komutanlığı görevini bir arada yürüttü. 31 Ekim 1961’de emekliye ayrıldı.

Evli ve iki çocuk sahibiydi. 1 Kasım 1982’de yaşamını yitirdi.