Necdet Seçkinöz

Görev Süresi : 15.06.1993 - 29.05.2000

1 Ekim 1927 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Darüşşafaka Lisesi’nde 1945’te tamamladı. 1952 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni bitirdi. Nisan 1969’da Bayındırlık Bakanlığı Demiryolları ve Limanlar İnşaat Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Mayıs 1971’de aynı bakanlığın Hava Meydanları ve Akaryakıt Tesisleri İnşaat Genel Müdürlüğüne atandı. Aynı yılın Ağustos ayında Müşavirliğe, 1972 Kasım ayında ise Bayındırlık Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğüne atandı.

1975 Nisan ayında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığına, 1977 Kasım ayında da Bayındırlık Bakanlığı Müsteşarlığına atandı. Şubat 1978’de bu görevinden ayrıldı, 1979 Aralık ayından 1981 Ocak ayına kadar yeniden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığı görevinde bulundu ve 1981 yılı Ocak ayında emekliye ayrıldı.

1991 yılı Kasım ayında Başbakanlık Müsteşarlığına atandı. 15 Haziran 1993 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği görevine getirildi. 29 Mayıs 2000’de bu görevinden ayrıldı.

Evli ve çocuksuzdur. 8 Şubat 2004’te yaşamını yitirdi.