Fuat Bayramoğlu

Görev Süresi : 15.07.1972 - 13.07.1977

1912 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ile Liege Üniversitesi Hukuk Fakültesi Scienses Politiques’i bitirdi.

20 Aralık 1939’dan başlayarak Dışişleri Bakanlığı’nda Katiplik, Basın Yayın Umum Müdürlüğü Etüt Heyeti Üyeliği, Heyet Reisliği, Dışişleri Bakanlığı Ticaret Dairesi Şube Müdürlüğü, Kıbrıs 1. Sınıf Konsolosluğu, Kudüs Başkonsolosluğu, Oslo, Bağdat, Tahran, Roma Büyükelçilikleri, Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği, Brüksel, Roma ve Moskova Büyükelçiliği, Dışişleri Bakanlığı Yüksek Müşavirliği yaptı.

15 Temmuz 1972’de Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği görevine atandı. 13 Temmuz 1977’de yaş sınırı nedeniyle emekli oldu.

30 Haziran 1996’da yaşamını yitirdi.