A. Nasır Zeytinoğlu

Görev Süresi : 21.11.1961 - 14.04.1966

16 Temmuz 1917’de İzmir’de doğdu. Ankara Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra İsviçre’de hukuk alanında doktora yaptı. 27 Haziran 1951’de İzmir Sorgu Yargıçlığına atandı; 10 Mart 1958’de bu görevinden istifa etti.

21 Kasım 1961’de Riyaseticumhur Umumi Kâtipliği görevine başladı. Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel’in hastalık nedeniyle görevden ayrılması ve yeni Cumhurbaşkanı’nın seçiminin ardından 14 Nisan 1966’da görevini bıraktı.

Evli ve üç çocuk sahibiydi. 17 Ekim 1977’de yaşamını yitirdi.