Azerbaycan Ziyareti

29.08.2014

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’in davetine icabetle 2-3 Eylül 2014 tarihinde Azerbaycan’a resmi bir ziyaret gerçekleştireceklerdir.

Söz konusu ziyaret, Sayın Cumhurbaşkanımızın 10 Ağustos 2014 tarihli Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı olarak seçilmelerini takiben yurt dışına yapacakları ilk resmi ziyaretlerden birini teşkil edecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın bu vesileyle Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile yapacakları görüşmelerde, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin çeşitli veçheleri ile iki ülke arasındaki işbirliği konularının yanı sıra, Türkiye ve Azerbaycan’ın ortak ilgi alanına giren uluslararası ve bölgesel gelişmelerin ele alınması öngörülmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaretleri, gücünü derin tarihi ve insani bağlardan alan ve iki ülke halklarının ortak çıkarları doğrultusunda her alanda hızla gelişmekte olan örnek nitelikteki Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin daha da ileriye taşınması için önemli bir fırsat oluşturacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.