Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Félix Antoine Tshisekedi Tshilombo’nun Ülkemizi Ziyareti

06.09.2021

KONGO DEMOKRATİK CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI SAYIN FELIX ANTOINE TSHISEKEDI TSHILOMBO’NUN ÜLKEMİZİ ZİYARETİNE İLİŞKİN BASIN DUYURUSU

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Félix Antoine Tshisekedi Tshilombo, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle, 6-8 Eylül 2021 tarihlerinde ülkemize resmi ziyarette bulunacaktır.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nden Türkiye’ye Cumhurbaşkanı düzeyinde gerçekleşecek bu ilk ziyaret sırasında 7 Eylül Salı günü yapılacak resmi görüşmelerde, Türkiye ile Kongo Demokratik Cumhuriyeti arasındaki ilişkiler tüm veçheleriyle değerlendirilecek ve işbirliğinin geliştirilmesine yönelik olarak atılabilecek adımlar üzerinde durulacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız ile halihazırda Afrika Birliği Dönem Başkanlığını da yürüten Cumhurbaşkanı Sayın Tshisekedi arasındaki görüşmelerde ayrıca, Afrika’daki güncel gelişmeler ile III. Türkiye-Afrika Ortaklığı Zirvesi’nin hazırlıkları ele alınacak ve güncel uluslararası meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.