Moldova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Igor Dodon’un Ülkemizi Ziyareti

29.12.2019

MOLDOVA CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI IGOR DODON’UN TÜRKİYE-MOLDOVA YÜKSEK DÜZEYLİ STRATEJİK İŞBİRLİĞİ KONSEYİ TOPLANTISI VESİLESİYLE ÜLKEMİZE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ ZİYARETE İLİŞKİN BASIN DUYURUSU

Moldova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Igor Dodon, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle 29-30 Aralık 2019 tarihlerinde ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir.

Ziyaret kapsamında, Türkiye-Moldova Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin ilk toplantısı, 30 Aralık 2019 tarihinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon başkanlıklarında Ankara’da icra edilecektir.

Görüşmelerde, Türkiye ve Moldova arasındaki ikili ilişkiler, tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, işbirliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacaktır. İkili ilişkilerin yanısıra ayrıca, bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulması planlanmaktadır.

Ziyaret vesilesiyle, ikili ilişkilerin ahdi zeminine önemli katkılar sağlayacak muhtelif anlaşmaların imzalanması da gündemdedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.