Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

25Mart

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Açılış Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Açılış Törenine KatıldıAntalya Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binasının açılış töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Antalya gibi bir şehirde, şehre büyük hizmetler verilebilmesi için böyle bir belediye hizmet binasının olması gerekir” dedi.

24Mart

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Finlandiya Maçını İzledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Finlandiya Maçını İzlediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Stadı'nda oynanan ve Türkiye'nin 2-0 kazandığı, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu'ndaki Türkiye-Finlandiya maçını izledi.

24Mart

“Amacımız, Millî, Demokrat, Özgürlükçü Türkiye’yi Daha İleriye Taşımak”

“Amacımız, Millî, Demokrat, Özgürlükçü Türkiye’yi Daha İleriye Taşımak”Denizli’de toplu açılış töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 1923 yılında rejimini Cumhuriyet olarak belirlediğini ifade ederek, "Gerçek anlamda cumhurun, yani halkın yönetimi hâline gelebilmemiz elbette biraz zaman almıştır; ama sonuçta milletimiz demokrasiyi, hak ve özgürlüklerin teminat altında olduğu hukuk devletini benimsemiş, özümsemiştir. Bizim de amacımız, millî, yerli, demokrat, özgürlükçü, müreffeh Türkiye’yi daha ileriye taşımaktır” dedi.

24Mart

“Yeni Yönetim Sisteminin İşleyişinde En Büyük Güvence Millettir”

“Yeni Yönetim Sisteminin İşleyişinde En Büyük Güvence Millettir”Denizli’de yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu milletin yarısından fazlasının teveccühünü kazanmak öyle kolay bir iş değildir. Bunun için değerlerinizle, birikiminizle, samimiyetinizle, projelerinizle, programınızla milletle bütünleşmeniz gerekiyor. Aksi takdirde o sandıktan çıkamazsınız” dedi.

23Mart

“Türk Tipi Başkanlık Sistemini Dünyaya Bir Örnek Olarak Sunalım”

“Türk Tipi Başkanlık Sistemini Dünyaya Bir Örnek Olarak Sunalım”CNN Türk-Kanal D ortak yayınında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandum hakkında “Benim derdim şu; biz diyorum eveti yüzde 60'ların üzerinde taçlandıralım. Çünkü bunu bu şekilde taçlandırdığımız zaman aynen o parlamentodaki o gücü bu defa yeni yönetim sisteminde de yakalamak suretiyle Türk tipi başkanlık sistemini dünyaya bir örnek olarak sunma fırsatını yakalarız. O bakımdan bunu çok önemsiyorum” dedi.

Tüm Haberler