Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

25Şubat

“Kendi Tarihimizi Yazmayınca Başkalarına Esir Oluyoruz”

“Kendi Tarihimizi Yazmayınca Başkalarına Esir Oluyoruz”4. CNR İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı’nın açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bilgi, ilim, hikmet ve idrak için, fikir çilesi çekmek gerekir. Gün bitmeden değerini yitiren değil, zamana meydan okuyan, asırlar boyu ayakta kalan eserler bırakmak için zahmet de emek de şarttır. Ecdadımız böyle yapmıştır. Bugün dünyada söz sahibi ülkeler böyle yapmaktadır. Bizim de kitapla, kalemle, kütüphanelerle, burada olduğu gibi kitap fuarlarıyla münasebetimizi, tekrar düzenlememiz, eksiklerimizi tamamlamamız şarttır” dedi.

24Şubat

“Cumhuriyetimizi Daha Güçlü Yönetimle Taçlandırıyoruz”

“Cumhuriyetimizi Daha Güçlü Yönetimle Taçlandırıyoruz”Manisa’da yapımı tamamlanan tesis ve hizmetlerin toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemini ülkemizin ve milletimizin geleceği için istiyoruz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Eğer mevcut sistemle Türkiye'nin hedefine ulaşabileceğine, eskiden beri yaşadığı sorunları çözebileceğine inansaydık emin olun Anayasa değişikliği konusunda en küçük bir adım atmazdık” dedi.

24Şubat

Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa’daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehirde yapımı tamamlanan tesis ve hizmetlerin toplu açılış törenine katılmak üzere Manisa'da bulunuyor.

22Şubat

“Yeni Yönetim Sisteminin Temel Mantığı, Güven ve İstikrardır”

“Yeni Yönetim Sisteminin Temel Mantığı, Güven ve İstikrardır”Türkiye Müteahhitler Birliği Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi hakkında, “Yeni sistemin en büyük getirisi, beş yıllık istikrar ortamını güvence altına alıyor olmasıdır. Bu beş yılı iyi değerlendirebilen Cumhurbaşkanı, gerçekten çok büyük projeleri hayata geçirebilir. Yok böyle olmaz da Cumhurbaşkanı seçilen kişi milletin kendisine verdiği bu krediyi çarçur ederse, tekrar sandığa gittiğinde tarihe gömülür” dedi.

20Şubat

Bakanlar Kurulu Toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Gerçekleştirildi

Bakanlar Kurulu Toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde GerçekleştirildiBakanlar Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi.

Tüm Haberler