Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

30Nisan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan'da CEO'larla Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan'da CEO'larla Bir Araya GeldiResmî ziyaretini gerçekleştirmek üzere Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi'de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkedeki önde gelen şirketlerin CEO'larıyla bir araya geldi.

30Nisan

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hindistan'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hindistan'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyaretini gerçekleştirmek üzere Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi’de bulunuyor.

30Nisan

"YPG Konvoyunda ABD Bayraklarının Olması Bizleri Üzmüştür"

"YPG Konvoyunda ABD Bayraklarının Olması Bizleri Üzmüştür"Hindistan ziyaretine hareketinden önce İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "YPG gibi bir terör örgütünün paçavralarının olduğu bir konvoy içinde ABD bayraklarının dalgalanması bizleri ciddi manada üzmüştür. Bunları 16’sında yapacağımız ziyarette Sayın Trump'a göstereceğiz. Terörle mücadele eğer ortak bir platformda yürümezse, bugün bize, yarın bir başkasına olacaktır. Bunu paylaşmamız lazım" dedi.

29Nisan

“Terör Örgütleriyle Mücadele Bizim İçin Seçenek Değil, Bir Mecburiyettir”

“Terör Örgütleriyle Mücadele Bizim İçin Seçenek Değil, Bir Mecburiyettir”TÜMSİAD Genel Kurulunda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amerika, Koalisyon Güçleri ve Türkiye el ele verelim, Rakka'yı DEAŞ'a mezar ederiz. Bunlar kendilerine kaçacak delik ararlar. Aynı şekilde Musul, El Ambar buralarda da bu mücadeleyi sürdürelim. İşte Telafer, işte Sincar ne oldu? Baktık ki olmuyor, Sincar'a bir operasyon, öbür tarafa bir operasyon; yaklaşık 210-220 tane teröristi orada hallettik. Bu milletle oyun oynanmaz, herkes bunu görecek. Dolayısıyla vakti, saati geldiğinde ne yapacağımızı biz gayet iyi biliriz. Bir gece ansızın gelebiliriz” dedi.

28Nisan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başbakanı Barzani'yi Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başbakanı Barzani'yi Kabul EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani'yi Mabeyn Köşkünde kabul etti.

Tüm Haberler