Tümü 654321

Emine Erdoğan’ın Gündeminden

20Şubat

Emine Erdoğan, Ankara’da Yaşayan Suriyeli Kadınları Kabul Etti

Emine Erdoğan, Ankara’da Yaşayan Suriyeli Kadınları Kabul EttiCumhurbaşkanlığı Külliyesinde Ankara’da yaşayan Suriyeli kadınları kabul eden Emine Erdoğan, “İstiyoruz ki, ülkemizde dünyaya gelen çocukları kayıp bir nesil olmaktan çıkarıp, onlara temel eğitimlerini verelim. Gençler üniversite eğitiminden geri kalmasın. Yüksek Öğretim Kurulumuz, üniversitelerde Suriyeli gençler için özel öğrenci statüsünde kontenjanlar açtı. Devletimizin kamplarında sağlıktan eğitime, pek çok sosyal imkân sağlanıyor” dedi.

13Şubat

Emine Erdoğan, Bahreyn’de Sosyal Yaşam ve Meslek Edindirme Merkezini Ziyaret Etti

Emine Erdoğan, Bahreyn’de Sosyal Yaşam ve Meslek Edindirme Merkezini Ziyaret EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretine refakatle Bahreyn’in başkenti Manama’da bulunan Emine Erdoğan, Abdullah Bin Yusuf Fakhro Sosyal Yaşam ve Meslek Edindirme Merkezi’ni ziyaret etti.

10Şubat

Emine Erdoğan: "Çocuğumuza Vereceğimiz En Güzel Hediye, Sağlıklı Yaşamasını Sağlayacak Doğum Şartlarını Tesis Etmektir"

Emine Erdoğan: "Çocuğumuza Vereceğimiz En Güzel Hediye, Sağlıklı Yaşamasını Sağlayacak Doğum Şartlarını Tesis Etmektir"Doğum Şekli Tercihinin Multidisipliner İrdelenmesi Çalıştayı’nda konuşma yapan Emine Erdoğan sezaryenle doğum oranının Fransa’da yüzde 20’lerde, Hollanda’da yüzde 15’lerde olduğunu hatırlatarak, “Ülkemizde normal doğum oranlarını bu seviyelere çekebilmek için bu ülkelerdeki doğum öğretilerini, hekim yaklaşımını, hasta bilincini araştırmalıyız” dedi.

03Şubat

Emine Erdoğan, Türkiye Eğitimci Kadınlar Buluşmasına Katıldı

Emine Erdoğan, Türkiye Eğitimci Kadınlar Buluşmasına KatıldıEğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu’nun düzenlediği Türkiye Eğitimci Kadınlar Buluşmasında konuşma yapan Emine Erdoğan kadınların, millet iradesini hâkim kılma yolundaki başarının en büyük ortağı olduğunu belirterek, “Şayet bir kadın tarihi yazılacaksa, Türkiye’deki kadın ve sivil toplum konusu, hiç atlanmaması gereken bir mevzudur” dedi.

31Ocak

Emine Erdoğan: “Toplumun Emaneti Olan Evlatlarımızı Donatarak Yine Toplum Hizmetine Uğurluyoruz”

Emine Erdoğan: “Toplumun Emaneti Olan Evlatlarımızı Donatarak Yine Toplum Hizmetine Uğurluyoruz”Sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerin kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmeleri atama töreninde konuşma yapan Emine Erdoğan, “Bu ülkede, kocaman bir aileniz olduğunu unutmayın. Sırtınızı dayayabileceğiniz, güçlü bir devletiniz olduğunu, aklınızdan hiç çıkarmayın” dedi.

25Ocak

Emine Erdoğan, Madagaskar'da Kadın Eğitim Merkezi'nin Açılışını Yaptı

Emine Erdoğan, Madagaskar'da Kadın Eğitim Merkezi'nin Açılışını YaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika ziyaretine eşlik eden eşi Emine Erdoğan, Madagaskar’da TİKA tarafından hizmete sokulan ve ekipman desteği verilen Kadın Eğitim Merkezi'nin açılışını yaptı.

Tüm Haberler